Strona 12 z 22 < 1 2 ... 10 11 12 13 14 ... 21 22 >
Opcje tematu
#1353170 - 30/06/2007 20:44 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: drfocus]
Denel Offline
old hand

Meldunek: 30/06/2007
Postów: 969
Originally Posted By: drfocus
Występujący ostatnio w Pogoni Szczecin Piotr Celeban podpisał w piątek czteroletni kontrakt z Koroną Kielce - pisze "Przegląd Sportowy". "Złocisto-krwiści" zapłacili Antoniemu Ptakowi za 22-letniego obrońcę blisko 100 tysięcy euro.
Piotr Celeban jest trzecim po Brazylijczyku Edim Andradinie i Piotrze Świerczewskim zawodnikiem, który wzmocnił kielecki zespół przed nowym sezonem.

Więcej w "Przeglądzie Sportowym"


Hmmmm, Przegląd Sportowy \:p
I co z tego ze PS? Zielinski potwierdza ze trenuje z zespolem i na 99% bedzie zawodnikiem Korony.

Do góry
Bonus: Unibet
#1353198 - 30/06/2007 20:51 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: rene]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Łódzki Klub Sportowy
Dokładnie Łódzki Klub Sportowy obchodzi właśnie 100 lecie istenia klubu. Piękna rocznica, ale to co dzieje się w klubie nie napawa optymizmem. Wielka szkoda ja osobiście w tej rundzie kibicowałem ŁKS-owi, ale do czasu kiedy pojawiły się problemy wewnętrzne. Wiadomo, że głównym prowodyrem tego był Tomasz Hajto. Dlatego zgadzam się z Marcienm, że dobrze, że go już nie ma. Choć to właśnie on miał budować siłę tego zespołu. Pamietamy szumne zapowiedzi Goszczyńskiego, że to właśnie Hajto będzie pozyskiwał dobrych zawodników. Generalnie pozyskano nawet fajnych piłkarzy choć Kiżys czy Opsenica. Niestety Kiżysa już nie ma a także nie pewna jest przyszłość Arifovicia. Dla mnie ta dwójka była najlepsza w minionej rundzie. Także podobał mi się młody Marciniak. Pamiętam jaki fajny mecz rozegrał w Lubinie z Zagłębiem. Strzelił ładną bramkę, ale po kilku minutach przyczynił się do straty. Jednak wynik remisowy był sukcesem dla Łodzian w końcu nie dali się pokonać przyszłemu mistrzowi a w tej rundzie nie wiele osiągało takie sukcesy. Co do Boreckiego to mam takie same obawy jak Marcin, ale jak napisał was najlepszy portal po prostu miał małe wymagania finansowe. To zdecydowało o jego ściągnięciu. Ja mam nadzieję, że najdą się w końcu odpowiedni sponsorzy co dźwigną łódzką drużyny do przodu. Moim zdaniem Goszczyński na dyrektora powinien zatrudnić Tomasza Wieszczyckiego. "Wieszcza" bardzo cenię za to co zrobił dla Legii także dzisiaj jego praca dla komercyjnej stacji bardzo mi się podoba. Poza tym myślę, że pomógłby swojej drużynie i to za nie duże pieniądze. W końcu w swojej karierze piłkarskiej nasz Tomasz 99 Wieszczycki zarobił sporo a dobro klubu leży mu na sercu.

Zagłębie Sosnowiec
Nareszcie w Zagłębiu Dąbrowskim sytuacja wraca do normy. Do władzy w klubie doszli ludzie, którym leży dobro klubu na sercu. Pan Krzysztof Szatan przejął drużynę od firmy Ersi i odrazu z ruszli z planem budowy drużyny od podstaw. Pierwszym celem Krzysztofa Sztana i prezesa klubu Leszka Baczyńskiego jest poprawa i zaciśnienie stosunków z władzami miejskimi. Powoli wszystko zmierza w dobrym kierunku już została wybrana firma, która ma zrobić oświetlenie na stadionie Ludowym. Także dach i murawa mają być zrobione. Wszyscy mają nadzieję, że odpowiednie pracy skończą się w Październiku. Na tą chwilę w procesie licencyjnym Zagłębie Sosnowiec jako swój stadion zastępczy wskazał Stadion "Śląski" w Chorzowie. Możwlie, że także pierwsze mecze zostaną rozegrane na wyjazdach. Także nowi szefowie wskazali nowego trener został nim Jerzy Kowalik, który ostatnio trenerowł Kmitę Zabierzów. Jak dobrze wiemy Kmicie nie udało się ostatecznie utrzymać się w II lidze. W barażach przegrali z Pelikanem Łowicz (0:2) i wygrali (3:2). Jednak ostatnia wygrana nie wystarczyła do pozostania na drugoligowym zapleczu. Bardzo krytycznie o pracy Kowalika mówią kibice Kmity. Zobaczymy jak trener poukłada klocki w Sosnowcu. Miał na swoim koncie sukcesy jak awans Kmity do drugiej ligi, ale także porażki jak spadek z tego szczebla rozgrywek. Jeśli chodzi o pieniądze na działalność klubu to poprzednicy Ersi dadzą 500 tysięcy euro a milion obiecał Krzysztof Szatan reszta budżetu to wpływy z canal + i reklamodawców. W sumie jak dobrze pamiętam to 4 miliony złoty. Są także toczone nadal rozmowy z bukmacherem winunited. Szefowa tej firmy miała obawy o wątek korupycyjny w Sosnowcu. Jednak preze Baczyński zapewnił piękną modelkę, że budowa silnego Zagłębie będzie nadal trwała. Nawet jak PZPN zdecyduje o karnej degradacji klubu za wątki z przeszłosci. Jeśli chodzi o transfery to narazie tylko pozyskano Grzegorza Kaliciaka. Więcej transferów możemy spodziewać się w najbliższym czasie. Tak jak widzimy w Sosnowcu wszystko wraca do normy. Mam nadzieję, że klub wystąpi w ekstraklasie po latach przerwy.

Wisła Kraków
Ostatnio mało wspominamy tutaj o naszym najbardziej utytułowanym klubie ostatniego dziesięciolecia. Wisła po cichu wzmacnia swoje szeregi. Bardzo dobrym ruchem transferowym było pozyskanie napastniak Piotra Ćwielonga. Jest to ogromny talent, który pod wodzą trenera Skorży może stać się gwaizdą naszej ligi. Także pozyskano pomocnika z czeskich Teplic - Tomasa Jirsaka. O czym wcześniej już wspomnialiśmy ponownie w Wiśle wystąpi Kamil Kosowski. A przymierzany znowu ponownie jest także Andrzej Niedzielan. Jednak jego forma sportowa dla mnie jest tajemnicą. Możliwe, że zespół opuści znowu kolejny obrońca po Macieju Stolarczyku bardzo prawdopodbne jest, że Adam Kokoszka odejdzie do Zagłębia Lubin. Adam ma już dosyć bycia rezerwowym w Wiśle. Problem w tym, że przecież występował pod koniec rundy. No cóż.

Narazie to chyba tyle ciekawostek zobaczymy co przyniosą kolejne dni \:\)

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1353240 - 30/06/2007 21:01 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: rene]
KamilZ Offline
journeyman

Meldunek: 19/06/2007
Postów: 87
Skazywaliśmy Wisłę na środek tabeli i nic więcej a tu dość ciekawe transfery. Niedzielan, Ćwielong, Kosowski i Tomáš Jirsák z czeskiej młodzieżówki. Muszą jeszcze kupić lewego obrońce, ale tu też nie jest źle, bo podobno już szukają. Z tych ważniejszych piłkarzy, a właściwie najważniejszych stracili Dolhę i Błaszczykowskiego (założe się, że zimą będzie chciał wrócić do Wisły \:D no chyba że go zadowoli ławka :P). W sumie można też do tego grona zaliczyć Stolarczyka, który raczej nie błyszczał, ale mimo wszystko :P. Dohle zastąpi Pawełek, który słaby nie jest, co udowodnił w minionym sezonie chociażby tym, że w 4 pierwszych meczach nie puścił żadnej bramki (inna sprawa, że w 5 z Lechem puścił już 3 :P). Błaszczykowskiego zastąpi zapewne Gołoś, bo raczej już nikogo nie kupią. W sumie Gołoś pokazał się pare razy z bardzo dobrej strony.

I jeszcze taka ciekawostka dotycząca budżetów klubów na najbliższy sezon wyliczona przez portal money.pl:

Pozycja w poprzednim sezonie
Nazwa klubu Szacowany budżet*
1 Zagłębie Lubin 27,5 mln zł
2 PGE GKS Bełchatów 40 mln zł
3 Legia Warszawa 25 mln zł
4 Cracovia Kraków 15 mln zł
5 Groclin Grodzisk Wlkp. 26 mln zł
6 Lech Poznań 27 mln zł
7 Korona Kielce 18 mln zł
8 Wisła Kraków 30 mln zł
9 ŁKS Łódź 4 mln zł
10 Odra Wodzisław 8 mln zł
12 Widzew Łódź 15 mln zł
14 Górnik Zabrze 15 mln zł
Awans Ruch Chorzów 10 mln zł
Awans Jagiellonia Białystok 9 mln zł
Awans Polonia Bytom 4 mln zł
Awans Zagłębie Sosnowiec 7 mln zł

GKS wszystkich zdystansował, nawet jak podobno 10 mln idzie na Skre to i tak bardzo dużo zostaje.

Do góry
#1355032 - 01/07/2007 16:58 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: KamilZ]
Kopytko Offline
veteran

Meldunek: 18/09/2005
Postów: 1460
Skąd: Warszawa
To nie jest nic oficjalnego i wydaje mi się nie do końca prawdziwe...

Do góry
#1355058 - 01/07/2007 17:29 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Kopytko]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Martwi sytuacja w Cracovii Kraków:
Niestety czwarty zespół naszej ekstraklasy dość mocno ostatnio się osłabia. Dwa wielkie symbole "Pasów" Piotr Bania i Piotr Giza odeszli z zespołu. Dość ciekawy kierunek w swojej karierzy wybrał Piotr Giza, który będzie występował w Rapidzie Bukareszt. Zespół jest całkiem dobry dwa lata temu zagrali w ćwierćfinale Pucharu UEFA. Także z zespołu odchodzi Marek Baster. Cała trójka nie kryje wielkiego smutku z ostatnich wydarzeń. Są obawy, że ta sytuacja wpłynie dość mocno na atmosferę w zespole. Po tych wydarzeniach piłkarze boją się o swoją przyszłość. Widać po ostatnich wydarzeniach, że Stefan Majewski wyrzuca piłkarzy, którzy mu wydają się niepotrzebni. Co ciekawe Cracovia nie pozyskała żadnych ciekawych piłkarzy w tej sesji transferowej. Obawiam się, że zespół w nowym sezonie nie powtórzy zeszłorocznego sukcesu.

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1355184 - 01/07/2007 19:01 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Ignorator]
KamilZ Offline
journeyman

Meldunek: 19/06/2007
Postów: 87
Oficjalne może nie jest, ale potwierdza, że GKS będzie miał najwyższy budżet i poważnie tam myślą o sukcesach w piłce ;].

A co do Cracovii - nie powiedziałbym, że się mocno osłabili. Giza to bardzo dobry zawodnik, ale dla Majewskiego był on za bardzo ofensywny i za słaby w defensywie. Szkoda było, żeby się marnował wchodząc tylko z ławki, ale mógł wybrać jakiś ambitniejszy klub :P. Bania też był właściwie rezerwowym, bo jak na napastnika mało strzelał, a że mają jeszcze Bojarskiego i Moskałę oraz zakupili Kamila Witkowskiego nie było sensu go trzymać dalej. Baster miał/ma problemy z kontuzjami a w dodatku Cracovia gra trójką w obronie, więc wiadomo :P. I nie wiem skąd te obawy o atmosferę. Przecież wszyscy dostali wolną rękę - mogą zostać w klubie, ale tez mogą odejść. Był chyba tylko mały problem z Banią, bo mu zaproponowane troszkę niższy kontrakt, ale to zrozumiałe skoro nie byłby pewniakiem w ataku. Tak więc nikt ich nie wyrzucił, bo sami odeszli i taka jest kolej rzeczy. Mają swoje lata, umiejętności też, więc mogą się jeszcze gdzie indziej sprawdzić. Atmosfera jest bardzo dobra co potwierdziły wakacje całej drużyny w USA ;).
Czy powtórzą ostatni sukces? Tego nie wiem, ale wiem na pewno, że u siebie dalej będą bardzo mocni i przede wszystkim dalej będą grać bardzo ładnie mimo defensywnego ustawienia. Rzadko, o ile w ogóle można spotkać zespół, który akcję zaczyna od obrońców a nie wykopu bramkarza na środek boiska ;].

Do góry
#1355393 - 01/07/2007 20:41 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: KamilZ]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Cracovia zajęła 4 miejsce i to jest bardzo dobry wynik. Dla mnie jest on dużym zaskoczeniem, bo Craxy "nie było widać" w lidze.
To takie moje spostrzeżenie jako obserwatora z boku.
Ja nie wiem, czy Cracovia grała ładnie. To jest pojęcie względne. Wynik pokazuje, ze grała skutecznie, a to się liczy.

Jeśli chodzi o mnie to ja nigdy nie byłem fanem Majewskiego i jego metod pracy. Wydaje mi się, ze rozpoczyna on wszystko od końca, czyli dopasowuje zawodników do "własnego" schematu gry, "własnych" koncepcji.
"Własnych" w cudzysłowie, bo widzę tu naśladownictwo Beniteza
Majewski preferuje walczaków, graczy raczej defansywnych, stąd kłopoty tych piłkarzy, którzy grają inną piłkę.
Tacy gracze jak Giza faktycznie marnują sie w Craxie, bo nie mogą zaprezentować tego co lubią i potrafią, wtłaczani są w schemat i często grają ogony bądź grzeją ławę.

Myślę, ze Giza nie wybrał źle, poza tym on jeszcze nie ma nazwiska i przebierać w ofertach za bardzo nie może

Cracovii trudno będzie powtórzyć wynik w poprzedniego sezonu, ale to głównie z tego powodu, że czołówka będzie ( prawdopodobnie ) silniejsza i bardziej wyrównana
Swoje aspiracje do walki o czołowe lokaty zgłasza wiele klubów i w większości mają one uzasadnienie
Pomimo ubytków Craxa będzie mocna i będzie ją trudno pokonać

Do góry
#1355694 - 01/07/2007 23:27 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: rene]
Stalion Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/10/2006
Postów: 2651
Skąd: Ruda Śląska
Giza zrezygnował z transferu do Rapidu

Wbrew wcześniejszym ustaleniom nie doszło dziś do podpisania umowy pomiędzy Rapidem Bukareszt a Piotrem Gizą. Polski zawodnik zrezygnował z transferu z "powodów rodzinnych".
- Transfer Polaka jest nieaktualny, zawodnik zrezygnował z podpisania kontraktu tłumacząc się problemami rodzinnymi, przez które nie mógłby przenieść się do Rumunii - stwierdził dyrektor sportowy klubu z Bukaresztu, Viorel Moldovan w komunikacie dla NewsIn.


Teraz nasuwa mi sie pytanie. Czy Giza zostanie w Krakowie? Czy moze i tak dojdzie do jego transferu? \:p

Do góry
#1355750 - 01/07/2007 23:56 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Stalion]
pescar Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2005
Postów: 2742
Skąd: Lublin
Chętnych na pewno na Gizę brakować nie powinno ale czy Cracovia będzie go chciała sprzedać do jakiegoś ligowego rywala i czy kogoś w Polsce będzie stać na niego. Kiedyś Lech był mocno zainteresowany ale nie wiem czy dalej tak jest.

Do góry
#1355866 - 02/07/2007 01:02 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: pescar]
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
Sérgio Leândro Seixtos Santos "Batata" podpisał roczny kontrakt ze zdobywcą Pucharu Polski Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski. Zawodnik ostatnio występował w brazylijskim zespole Grêmio Esportivo Brasil. Batata rozegrał do tej pory 113 spotkań w pierwszej lidze, w których zdobył osiem bramek.

Klub z Wielkopolski zrezygnował natomiast z pozyskania występującego ostatnio w drużynie wicemistrza Polski GKS-ie Bełchatów Bartosza Hinca.

90minut.pl

Do góry
#1356019 - 02/07/2007 03:23 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: 19marcin08]
KamilZ Offline
journeyman

Meldunek: 19/06/2007
Postów: 87
Ciekawe co teraz zrobi Giza ;). Jak mu Górnik Zabrze zaproponuje korzystne warunki to pewnie tam przejdzie. Wieczorek lubi ofensywną grę, więc byłoby to dobre posunięcie.

Trochę mnie dziwi posunięcie Dyskobolii ze zrezygnowaniem z Hinca i wzięcia za niego Bataty... Pewnie Hinc miał dość duże wymagania finansowe... Ale pewnie Batata pokazał się w sparingu z Legią i w treningach z dobrej strony. Swoją droga nigdy nie zapomnę tego jak chyba w ŁKSie wybił piłkę z linii bramkowej ręką i dostał czerwoną kartkę :P. Potem i tak przeciwnicy strzelili z karnego :P.

A na drugoligowym froncie wciąż gorąco:

Quote:
Nowymi piłkarzami Arki będą Łukasz Surma, Marcin Adamski, Michał Łabędzki i Tomasz Brzyski. Bliski przejścia jest też Marcin Chmiest.

Arka już wcześniej doszła do porozumienia z piłkarzami, ale nikt nie mówił o tym oficjalnie, bo do 30 czerwca wszyscy mieli kontrakty w innych klubach. - Na początku tygodnia podpiszemy kontrakty z Surmą, Adamskim, Łabędzkim i Brzyskim. Nie zakończyliśmy jeszcze sprawy Chmiesta, ale ten transfer też jest blisko realizacji - zdradza Stawowy. Sukcesem jest pozyskanie Surmy i Adamskiego. Pomocnik Surma dwa sezony temu był mistrzem Polski z Legią, a teraz - choć był kapitanem - nieoczekiwanie stracił miejsce w drużynie. Adamski, który w Arce zagra na środku obrony, niedawno grał z SK Rapid Wiedeń w Lidze Mistrzów. O defensywnego pomocnika Łabędzkiego (ostatnio Górnik Łęczna) starało się kilka klubów I ligi. Lewy obrońca Brzyski grał w Koronie Kielce, a do Arki przyszedł z dyrektorem sportowym Piotrem Burlikowskim, który też pracował w Kielcach. W poniedziałek nowi piłkarze powinni się pojawić na wieczornym treningu Arki.

źródło: Gazeta.pl


Arka pewniak na pierwsze miejsce a Polonia na drugie i nie ma innego wyjścia, ale za proste się to wydaje :P. Ale mam nadzieję, że się tak stanie, bo po wejściu do Ekstraklasy nie będzie trzeba się obawiać o pieniądze ;]. W sumie głupio by było jakby nie awansowali :P. I mam nadzieję, że Arka nie zatraci swojego ofensywnego stylu ;). Zresztą Polonia też ;). Citko wspominał o kopaninie w II lidze, ale mam nadzieję, że to tylko pare wyjątków ;).

Do góry
#1356542 - 02/07/2007 15:27 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: KamilZ]
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
Portugalczyk Tiago Gomes trafił z Benfiki do Zagłębia.

Piłkarze mistrza Polski w sobotę wrócili z obozu we Wronkach. Dzisiaj i jutro będą mieli wolne. A już we wtorek wyjadą na kolejne zgrupowanie, tym razem do Austrii.

W Alpy pojedzie nieco inna ekipa od tej, która trenowała w Wielkopolsce. Przede wszystkim zabraknie testowanego Portugalczyka Jorge Lopesa, który nie przekonał do swoich umiejętności trenera Czesława Michniewicza i wrócił do FC Porto.

Nie oznacza to jednak, że poszukiwania lewego obrońcy zakończyły się porażką. Jutro do Polski przylatuje inny Portugalczyk, Tiago Gomes. Defensor Benfiki (ostatnio grał w pierwszoligowym zespole CF Estrela da Amadora) nie będzie musiał nikogo do siebie przekonywać, bowiem już został wypożyczony na rok. Reprezentant swojego kraju w kategorii U-21 (był w kadrze na czerwcowy turniej w Tulonie) oraz mistrz Europy U-17 z 2003 roku trafił do Polski, choć bardzo chciał go CFR Cluj. Rumuni podobno oferowali za niego aż 1,5 miliona euro.

Benfica wybrała jednak ofertę Zagłębia, gdyż zamierza ściślej współpracować z mistrzem Polski.

W sobotę kontrakt z mistrzem Polski podpisał także młody napastnik Gawina Królewska Wola Grzegorz Kuświk, który będzie ogrywał się w Młodej Ekstraklasie.

Tiago Henrique Damil Gomes "Tiago Gomes"
ur. 29 lipca 1986, Oeiras
Portugalia, obrońca, 175/70
mistrzostwo Europy U-17 2003

04/05 - SL e Benfica - 0-0
05/06 - SL e Benfica - 0-0
06/07 - CF Estrela da Amadora - 5-0

90minut.pl

Do góry
#1356653 - 02/07/2007 17:34 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: 19marcin08]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
GKS Bełchatów

Wielu młodych, ciekawych zawodników dostało szanse pokazania się w ekstraklasie, co spowodowało, że stali się oni łakomym kąskiem dla innych klubów
W drużynie udało się zatrzymać Dawida Nowaka i Marcina Kowalczyka, którzy podpisali nowe kontrakty.
Teraz na celowniku jest Artur Marciniak, który reprezentuje nasz kraj na MŚ U20
Niestety, w Bełchatowie nie udało się zatrzymać Rafała Boguskiego.
Zawodnik ten był wypożyczony z Wisły Kraków do do 31 grudnia 2007. W umowie zawarto było zastrzeżenie, ze jeśli Wisła chciałaby ponownie mieć Boguskiego u siebie, to do 31 maja musiała o tym powiadomić klub z Bełchatowa.
Najprawdopodobniej Wisła tego nie zrobiła w terminie.
Rafał chciał zostać w Bełchatowie, a klub zaproponował Wiśle wykupienie zawodnika, na co z kolei nie zgodziła się Wisła.
Jerzy Ożóg, prezes bełchatowskiego klubu, mógł co prawda jeszcze powalczyć o to, by Boguski pozostał do końca roku, ale to najprawdopodobniej skończyłoby się sporem pomiędzy klubami.
A na tym ucierpiałby młody, zdolny piłkarz, który i tak nie mógł by grać, aż do rozstrzygnięcia racji którejś ze stron.
Kierownictwo GKS Bełchatów uznało, że ta droga nie ma sensu i Rafał Bogucki wrócił do Krakowa
Oby nie zmarnował swojego talentu w Krakowie

Do góry
#1356736 - 02/07/2007 18:42 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: rene]
Stalion Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/10/2006
Postów: 2651
Skąd: Ruda Śląska
Originally Posted By: KamilZ
Ciekawe co teraz zrobi Giza ;). Jak mu Górnik Zabrze zaproponuje korzystne warunki to pewnie tam przejdzie. Wieczorek lubi ofensywną grę, więc byłoby to dobre posunięcie.


I to by bylo wg mnie bardzo dobre posuniecie. Jednak nie dochodza do mnie pozytywne informacje na temat tego transferu.

Gornik Zabrze pojechal teraz na zgrupowanie na Slowacje.
Kadra na zgrupowanie w Zlatych Moravcach

Bramkarze: Mateusz Sławik, Tomasz Laskowski,

Obrońcy: Andrzej Bednarz, Adam Orłowicz, Tomasz Hajto, Sławomir Jarczyk, Michał Pazdan, Adam Marciniak.

Pomocnicy: Krzysztof Bukalski, Adam Giesa, Jarosław Białek, Dariusz Stachowiak, Piotr Madejski.

Napastnicy: Piotr Malinowski, Tomasz Moskal, Tomasz Zahorski, Piotr Gierczak, Dawid Jarka, Piotr Ruszkul.



Originally Posted By: KamilZ

Arka pewniak na pierwsze miejsce a Polonia na drugie i nie ma innego wyjścia, ale za proste się to wydaje :P. Ale mam nadzieję, że się tak stanie, bo po wejściu do Ekstraklasy nie będzie trzeba się obawiać o pieniądze ;]. W sumie głupio by było jakby nie awansowali :P. I mam nadzieję, że Arka nie zatraci swojego ofensywnego stylu ;). Zresztą Polonia też ;). Citko wspominał o kopaninie w II lidze, ale mam nadzieję, że to tylko pare wyjątków ;).


Tak jak napisal KamilZ. Arka pierwsza, Polonia druga...
Uwazalbym takze na Piast Gliwice, ktory po raz kolejny bedzie pukal do bram OE..
Jednak jak to w zyciu, wszystko zweryfikuje boisko. Moze i w tym sezonie w II lidze pojawi sie taki czarny kon rozgrywek (tak jak Polonia Bytom w poprzednim sezonie) ;\)

Originally Posted By: rene

Kierownictwo GKS Bełchatów uznało, że ta droga nie ma sensu i Rafał Bogucki wrócił do Krakowa
Oby nie zmarnował swojego talentu w Krakowie


I tutaj bylbym sceptyczny, Rene. Osobiscie bardzo zaluje, ze Rafal Boguski wraca do Wisly. Uwazam ze na obecna sytuacje, duzo lepiej byloby jakby zostal w Belchatowie, tam moze sprobowal sil w europejskich pucharach i kto wie co dalej...
I tak jak napisales oby nie zmarnował swojego talentu w Krakowie. Moze polski Rafa Benitez \:D doceni Rafala i przyczyni sie do jego dalszego rozwoju.

Do góry
#1356880 - 02/07/2007 20:09 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Stalion]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: Stalion

I tutaj bylbym sceptyczny, Rene. Osobiscie bardzo zaluje, ze Rafal Boguski wraca do Wisly. Uwazam ze na obecna sytuacje, duzo lepiej byloby jakby zostal w Belchatowie, tam moze sprobowal sil w europejskich pucharach i kto wie co dalej...
I tak jak napisales oby nie zmarnował swojego talentu w Krakowie. Moze polski Rafa Benitez \:D doceni Rafala i przyczyni sie do jego dalszego rozwoju.


Ja też żałuję, że Rafał musiał wrócić do Krakowa, choć widać było, że wolałby zostać w Bełchatowie.
W Wiśle czeka go najprawdopodobniej ławka, bo Kosowski i Niedzielan z całą pewnością nie przychodzą po to, by grzać ławę.
( zakładam, że do transferu Niedzielana dojdzie )
Wtorek będzie grać w ataku z Pawłem Brożkiem, w drugiej linii pewny plac mają Dudka, Sobolewski i Kosowski. A jest jeszcze Ćwieląg, Jirsak. Na swoją szansę czekać bedą Cantoro i Gołoś, jak zostaną, Piotrek Brożek, Zieńczuk, Paulista czy młody Małecki.
A to chyba nie koniec transferów w Wiśle.
Ja nie za bardzo widzę plac dla Rafała, chyba, że na bramce, bo Wisła straciła Dolhę \:D

Do góry
#1357789 - 02/07/2007 23:45 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: rene]
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Expekt zaproponował kurs @1.65 na to, że Steaua Bukareszt wyeliminuje Zagłębie Lubin w 2-giej rundzie Eliminacji Ligi Mistrzów.

Wybitnym znawcą piłki kopanej nie jestem i nigdy nie byłem, ale wydaje mi się, że ten kurs jest dużym nadużyciem.

Już zagrane...

Do góry
#1357849 - 03/07/2007 00:08 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: tomo]
KamilZ Offline
journeyman

Meldunek: 19/06/2007
Postów: 87
Kurs, jako kurs przesadzony, ale szanse na awans są ;). Zagłębie potrafi mulić przez 3/4 meczu a w 1/4 zacząć zmasowane ataki, które kończą się zwykle bardzo pomyślnie ;). Steaua bronić się raczej nie będzie, a przy szybkich Łobodzińskim i Kolendowiczu na skrzydłach + znakomitym rozgrywającym Iwańskim nie jest powiedziane, że są bez szans :P. W dodatku gdy awansują to w 3 rundzie będą rozstawieni! Rewanż grają na wyjeździe, ale nie zapominajmy, że za Czesia wolą... grać na wyjazdach, bo murawa jest równa a to im bardzo sprzyja ;).

Quote:
Portugalczyk Tiago Gomes trafił z Benfiki do Zagłębia.

Piłkarze mistrza Polski w sobotę wrócili z obozu we Wronkach. Dzisiaj i jutro będą mieli wolne. A już we wtorek wyjadą na kolejne zgrupowanie, tym razem do Austrii.

W Alpy pojedzie nieco inna ekipa od tej, która trenowała w Wielkopolsce. Przede wszystkim zabraknie testowanego Portugalczyka Jorge Lopesa, który nie przekonał do swoich umiejętności trenera Czesława Michniewicza i wrócił do FC Porto.

Nie oznacza to jednak, że poszukiwania lewego obrońcy zakończyły się porażką. Jutro do Polski przylatuje inny Portugalczyk, Tiago Gomes. Defensor Benfiki (ostatnio grał w pierwszoligowym zespole CF Estrela da Amadora) nie będzie musiał nikogo do siebie przekonywać, bowiem już został wypożyczony na rok. Reprezentant swojego kraju w kategorii U-21 (był w kadrze na czerwcowy turniej w Tulonie) oraz mistrz Europy U-17 z 2003 roku trafił do Polski, choć bardzo chciał go CFR Cluj. Rumuni podobno oferowali za niego aż 1,5 miliona euro.

Benfica wybrała jednak ofertę Zagłębia, gdyż zamierza ściślej współpracować z mistrzem Polski.

W sobotę kontrakt z mistrzem Polski podpisał także młody napastnik Gawina Królewska Wola Grzegorz Kuświk, który będzie ogrywał się w Młodej Ekstraklasie.

Tiago Henrique Damil Gomes "Tiago Gomes"
ur. 29 lipca 1986, Oeiras
Portugalia, obrońca, 175/70
mistrzostwo Europy U-17 2003

04/05 - SL e Benfica - 0-0
05/06 - SL e Benfica - 0-0
06/07 - CF Estrela da Amadora - 5-0


Quote:
Czterokrotny reprezentant Polski, mistrz Polski z Legią Warszawa, Piotr Włodarczyk pomoże Zagłębiu Lubin w walce o Ligę Mistrzów. 30-letni napastnik związał się z lubińskim zespołem dwuletnim kontraktem.

- Na moim wyborze zaważył przede wszystkim aspekt sportowy. Powszechnie wiadomo, jaki był mój status w Legii, a w Zagłębiu będę miał przecież okazję do walczenia o awans do rozgrywek Ligi Mistrzów, jak również obrony mistrzowskiego tytułu. Nie czuję się bowiem graczem wypalonym – podkreśla Włodarczyk, który w najbardziej wysuniętej formacji Zagłębia ma zastąpić Łukasza Piszczka.

– Piotrek nie jest przypadkowym piłkarzem. To napastnik, który w lidze polskiej trafił do siatki blisko dziewięćdziesiąt razy, a to świadczy o jego klasie. Ponadto stylem gry przypomina on Łukasza. Jest dynamiczny, co sprawia, że będzie idealnym adresatem prostopadłych podań, mogę także liczyć na to, że będzie mocno pracował w obrębie pola karnego rywala – charakteryzuje nowego podopiecznego trener Czesław Michniewicz.

90minut

Oszałamiających transferów nie ma, ale poza Piszczkiem nie stracili nikogo specjalnego. Kto miał zostać to został.

Będzie dobrze .

Do góry
#1358135 - 03/07/2007 01:06 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: KamilZ]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Czas na mistrza Polski - Zagłębie Lubin:
Choć wielu z was uważa, że "Miedziowi" nic nie robią tylko ryby łowią to są w błędzie. Nasz Czesiu Michniewicz rodem z miasta Gdynii właśnie wzioł się za ostry połów grubych ryb. Pierwszy dość zaskakującym transferem okazał się pozyskano nba roczne wypożyczenie lewego obrońce Tiago Martinsa uwaga! z Benficki Lizbona. Podobno oba klubu porozumiały się i będą ze sobą ściśle współpracować. Bardzo zbliżoną umowę "Miedziowi" bodajże sezon lub dwa temu zawarli z Herthą Berlin. Owocem tej przyjaźni było roczne wypożyczenie Łukasza Piszczka (widzieliśmy z jak fajnym skutkiem). Myślę, że nawiązanie kolejnej współpracy z tak dobrym klubem wyjdzie Zagłębiu na dobre. Jednak przyjście Portugalczyka to nic dzisiaj hitem jest pozyskanie Piotra Włodarczyka, który wraca na ziemię Dolnośląską. Sam kapitan naszego okrętu nie krył zadowolenia z przyjścia dobrego piłkarza. Możliwe, że te mariaż wyjdzie na dobre i Zagłębiu a także naszemu "Włodarowi", który w Warszawie przestał się rozwijąć. Nowo otoczenie i nowi koledzy powinni wpłynąć na Piotrka bardzo pozytywnie. Tak jak widzimy dość ciekawe wzmocnienia zostały poczynione w Zagłębiu. Jaki będzie efekt czas pokaże. Natomiast widzę, że muszę wrócić do Steuea Bukareszt bo ten wątek został wywołany ponownie. Nie wiem czemu nadal piłka rumuńska jest nie doceniania. Ten kraj w ostatnim pięciu leciu zrobił największy postęp w ramach rozgrywek UEFY. Z kolei Polska zrobiła największy krok w tył od kiedy ja żyje. Podopieczni Gheorga Hagiego byli słabsi w zeszłym sezonie tylko od Dinama Bukareszt, które na początku sezonu miażdżyło wszystkich. To wcale nie znaczy, że Steaua jest słaba wręcz przeciwnie. W przeciwieństwie do Polski w Rumunii nie wysprzedano najlepszych graczy po sezonie. Tam myśli się bardziej o sukcesach w pucharach a jak wiadomo aby takie osiągąć trzeba wzmacniać kadrę zespołu a nie co roku szykowac nową koncepcję gry czy też wdrażać nowych zawodników do zespołu. Tak jak widzimy polityka Steauy różni się od tej znanej nad Wisłą. Dlatego nie mogą dziwić nas głosy piłkarza Wisły - Hristo Chiacu i Dana Petrescu, że Zagłębie zostanie zmiecione przez ten utytułowany klub. Co przemawia za Steuą Bukareszt: Charyzmatyczny trener, plan budowy drużyny na długie lata i oczywiście wielkie sukcesy na arenie międzynarodowej. Jeśli popatrzymy na Zagłębie Lubin to widzimy: Widmo degradacji za afery korupcyjne (dowody mogą być przedstawione jeszcze w tym sezonie), praktycznie zerowe ogranie na arenie międzynarodowej. Dobitnie rok temu pokazała to konfrontacja z Dinamem Mińsk. Tym samym uważam, że Zagłębie Lubin zostanie zatopione przez Steuę Bukareszt. Oczywiście my będziemy wierzyć w naszą drużynę, ale prawda bez mocnych podstaw w polskim futbolu nie możemy nawet przez chwilę snić o wielkich europejskich salonach. Dla przykładu kiedyś Rumunia czy Bułgaria była za nami. Dzisiaj rolę odwróciły się. Dlatego wspomniany przez tomo kurs jest dobry. Tylko trzeba lubić zamrażanie pieniędzy niczym lokatę w banku.

.::Think Twice::. Ignorator.


Edited by Ignorator (03/07/2007 01:11)

Do góry
#1358378 - 03/07/2007 01:47 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Ignorator]
Radek_89 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/01/2006
Postów: 8920
Skąd: Ciechanów/Toruń
Originally Posted By: Ignorator
Tylko trzeba lubić zamrażanie pieniędzy niczym lokatę w banku.
Tylko który bank da 65% zysku w ciągu niecałych dwóch miesięcy ;\)

Do góry
#1358633 - 03/07/2007 03:01 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Radek_89]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: Radek_89
Tylko który bank da 65% zysku w ciągu niecałych dwóch miesięcy ;\)


Jako lokaty to bym tego nie traktował, bo 65% zysku może być, ale równie dobrze 100% straty.

Tak jak sobie czytam o meczu Zagłębia ze Steauą, to jakoś mam skojarzenie z meczem Legia - Szachtar
Wtedy też wydawało się, że siły są wyrównane, że Szachtar jest w zasięgu, a skończyło się fatalnie.
Myślę, że w pojedynku Zagłębie - Steaua siły rozkładają się podobnie, to znaczy mistrz Polski ma 20-25% szans, nie więcej

Piszecie o pomocnikach i napastnikach Zagłębia, ale jakimś dziwnym trafem nikt nie wspomnial o formacji defensywnej, która jest dramatyczna i z takimi "obrońcami" jak w ligowym sezonie Zagłębie nie ma co szukać w eliminacjach do LM
Tu z kolei przypomnę ostatni mecz Legia - Zagłębie
W pierwszej połowie Legioniści wchodzili w miedziową obronę jak w masło i powinni prowadzić 5:0
Na szczęście napastnicy Legii ( w tym Włodarczyk ) partolili niemal wszystko, a poza tym mecz życia rozegrał wtedy Vaclavik.
Steaua sytuacji strzeleckich wypracuje nie mniej niż Legia, z tym że sporo wykorzysta
Co do samego Włodarczyka - ja nie jestem pewien, czy to jest wzmocnienie, a nawet jak jest, to raczej nie na miarę europejskich pucharów.
"Nędza" swoje zalety ma, ale z taką skutecznością to ja nie wróżę mu "drugiej młodości"

Do góry
Strona 12 z 22 < 1 2 ... 10 11 12 13 14 ... 21 22 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, pacyfista), 3943 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24777 Użytkowników
97 For i subfor
45104 Tematów
5591833 Postów

Najwięcej online: 5008 @ 08/09/2024 09:42