Strona 16 z 22 < 1 2 ... 14 15 16 17 18 ... 21 22 >
Opcje tematu
#1380554 - 09/07/2007 21:06 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Luc Nilis]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Wracając do Legii to konkretne decyzje o przyszłości tego zasłużonego klubu z 91 letnimi tradycjami zostaną podjęte w środę po oficjalnych karach od UEFA. Cześć związkowych działaczy jak Listkiewicz czy prezes Miklas mówią o karach jakich jeszcze w UEFie nikt nie widział. Podobno nawet dyskwalifikacja na 5 lat. Choć widzę, że dzisiaj atmosfera trochę wyciszyła się i mówię się o karze 100 tysięcy franków szwajcarskich i rocznej banicji poza Europą. Najgorsze jest to, że wielkortonie ja sam budowałem pozytywny wizerunek klubu i kibica a od wczoraj muszę się tłumaczyć z tego wszystkiego. W każdym razie tak jak wspomnieliście amtmosfera w Legii od dawna była zła. Najlepsze czasy jakie ja pamiętam były w 2002 roku. Kiedy rządził jeszcze Pol-Mot. Piłkarze walczyli i zdobyli tytuł w najmniej oczekiwanym momencie. Ostatnio atmsofera nie była dobra. Zawodnicy robią co chcą vide porażki z zeszłego sezonu Górnik Zabrze czy Stal Sanok a kibice pokazali swoje najgorsze oblicze. Ostatnie pięć lat na Łazienkowskiej trzeba uznać za stracone. Obawiam się, że były to jeszcze lata kiedy Legia była na szczycie. Jesli kary będą surowe ITI wycofa się z Legii sprzedając najlepszych zawodników. Może to oznaczać koniec tego klubu, bo kto go udźwignie??. Ja czekam na te decyzje z wielkim smutkiem. Mam dwie alternatywy najlbliższa to Znicz Pruszków od Sieprnia będe miał blisko do Pruszkowa i chyba ta wygra. Druga dość ciekawa Korona Kielce nie wiem dlaczego, ale lubię Koronę i "Koroniarzy". Czas pokaże co się stanie na Łazienkowskiej oby Legia nie znikła w otchłaniach 4 ligi bo przez grupę kilku osób nie można karać tylu wiernych fanów.

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
Bonus: Unibet
#1380821 - 09/07/2007 22:45 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Ignorator]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Muszę powiedzieć, że współczuję Ignoratorowi i wszystkim prawdziwym kibicom Legii. Wygląda to gorzej niż źle, bo najprawdopodobniej na klub nałozona zostanie najwyższa kara w historii. Z rozgrywek UEFA wykluczenie będzie na 3-5 lat. zastanawiam się wtedy, jaki sens będzie utrzymawać taki klub przez ITI. Wtedy nie ma najmniejszych szans nawet na zwrot, a gdzie zarobek

Do góry
#1381602 - 10/07/2007 03:02 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: rene]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Wielki głaz spadł mi z serca. W Legii zostanie ITI i tym samym klub nadal liczy się w walce o najwyższe cele. Kary jakie spotkają kibiców nie intersują mnie bo dla mnie najważniejsza jest Legia. W każdym razie zakazy trzy letnie dla kibiców Legii. Brak współpracy ze Stowarzyszeniem itd. Najważniejsze, że przyszłość klubu jest i to cieszy. Obyśmy nie musieli przeżywać podobnych obrazków w przyszłości. Czego sobie jak i wam życzę

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1382232 - 10/07/2007 15:27 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Ignorator]
juru15 Offline
addict

Meldunek: 23/09/2005
Postów: 529
Dawid Janczyk przechodzi za 4,2 mln euro do CSKA Moskwa.
Tu macie linka http://sport.onet.pl/0,1248675,1568996,wiadomosc.html
Jeżeli to prawda to Legia zrobiła świetny interes. Bo pomimo tego że moim zdaniem janczyk ma naprawdę spory potencjał to na pewno w tej chwili nie jest wart aż tak wielkich pieniędzy.

Do góry
#1382235 - 10/07/2007 15:35 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: juru15]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Rosjanie kasę mają, więc transfer wydaje się bardzo możliwy

Ciekawostką jest natomiast zainteresowanie Steauy Bukareszt Piotrkiem Gizą
Jest szansa, że Golo nie będzie sam w zespole rumuńskim

Wielu widzi u siebie Gizmo, oprócz... Majewskiego

Do góry
#1382237 - 10/07/2007 15:40 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Ignorator]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: Ignorator
...Wielki głaz spadł mi z serca...


Mi ten głaz jeszcze nie spadł, bo czakam na decyzję UEFA
Po Haysel wszystkie angielskie kluby były wykluczone na 5 lat.
Jeśli kary dotkną inne polskie kluby, a nie tylko Legię, to będę wk...ny

Do góry
#1382239 - 10/07/2007 15:44 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: rene]
juru15 Offline
addict

Meldunek: 23/09/2005
Postów: 529
rene nie przesadzaj, pewnie wyrzuca Legię w tym roku z pucharów i nałożą na nich jakąś karę finansową i na tym się skończy.

Do góry
#1382242 - 10/07/2007 15:51 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: juru15]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: juru15
rene nie przesadzaj, pewnie wyrzuca Legię w tym roku z pucharów i nałożą na nich jakąś karę finansową i na tym się skończy.


Ja wolę poczekać i dmuchać na zimne. Przecież to nie chodzi tylko o wydarzenia podczas meczu, ale przez cały weekend. Z tego co czytam w Wilnie było "gorąco". Na pewno nie skończy się na karach finansowych. Legia o pucharach może zapomnieć na kilka lat. Oby tylko Legia

Do góry
#1382246 - 10/07/2007 15:57 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: rene]
juru15 Offline
addict

Meldunek: 23/09/2005
Postów: 529
Wątpie że na kilka lat. Przecież kibice feyenoordu rotterdam tez niezłe burdy wywołali w Nancy i wyrzucili ich tylko na jeden sezon. W Utrechcie na meczu z Legia też była jakas zadyma i tylko kary finansowe były. Niedawno mecz Dania-Szwecja i też nie było jakichś wielkich kar. Ja myslę że maksymalnie to Legię wywala z pucharów w tym sezonie i w przyszłym. Zresztą dzisiaj zobaczymy kto był bliżej trafienia :-)

Do góry
#1382270 - 10/07/2007 16:36 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: juru15]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
Originally Posted By: juru15
Wątpie że na kilka lat. Przecież kibice feyenoordu rotterdam tez niezłe burdy wywołali w Nancy i wyrzucili ich tylko na jeden sezon. W Utrechcie na meczu z Legia też była jakas zadyma i tylko kary finansowe były. Niedawno mecz Dania-Szwecja i też nie było jakichś wielkich kar. Ja myslę że maksymalnie to Legię wywala z pucharów w tym sezonie i w przyszłym. Zresztą dzisiaj zobaczymy kto był bliżej trafienia :-)

tylko ze jest jedno ale.. takie wybryki 'kibicow' Legii zdarzaja sie co rok.. Na ile UEFA moze byc poblazliwa? Mysle ze tym razem juz przestanie

Do góry
#1382381 - 10/07/2007 17:28 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Ignorator]
solo24 Offline
veteran

Meldunek: 02/01/2006
Postów: 1522
Originally Posted By: Ignorator
Wielki głaz spadł mi z serca. W Legii zostanie ITI i tym samym klub nadal liczy się w walce o najwyższe cele. Kary jakie spotkają kibiców nie intersują mnie bo dla mnie najważniejsza jest Legia. W każdym razie zakazy trzy letnie dla kibiców Legii. Brak współpracy ze Stowarzyszeniem itd. Najważniejsze, że przyszłość klubu jest i to cieszy. Obyśmy nie musieli przeżywać podobnych obrazków w przyszłości. Czego sobie jak i wam życzę

.::Think Twice::. Ignorator.


no to rewelacja;)bo juz myślałem,że ITI zrezygnuje...pozdroo

Do góry
#1382464 - 10/07/2007 18:02 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: solo24]
Tijk Offline
enthusiast

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 385

Witam, nie wiem czy było pisane juz wcześniej o transferze Dawida do CSKA, ponieważ troche mnie tu nie było \:\) a mianowicie chce nadmienić fakt transferu który jest już niemal pewny. Janczyk po MS U20 zostanie piłkarzem CSKA Moskwa za który legioniści zarobią 4,2 mln euro.
Na początku pewnie dawid nie pogra za duzo ponieważ ma świetnych konkurentów jakimi są Love czy Jo, ale mysle, ze jezeli płaci sie za zawodnika taką sumę to wiąze sie z nim nadzieje na dłuzszy okres.

Do góry
#1384123 - 11/07/2007 00:07 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Tijk]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Czas wrócić do naszej ukochanej ekstraklasy:

Wielkie plany w Zabrzu wreszcie mają dobre podwaliny:
Nareszcie firma Allianz Polska przejeła oficjalnie Górnika Zabrze. Co prawda ostateczne przejęcie nastąpi jakieś trzy miesiące później, ale już teraz nowy akcjonariusz daje pieniądze na klub. Teraz większościowym udziałowcem Górnika Zabrze będzie właśnie Allianz. Mniejszościowym będzie miasto Zabrze. Duży wpływ na decyzję firmy Allianz o zainwestowanie w Górnika miała fanatastyczna atmosfera na trybunach. Trzeba przyznać, że po obniżce cen do 10 lub 5 złoty kibice powrócili na trybuny co pomogło piłkarzom w kluczowym meczach, które dały utrzymanie w lidze. Oczywiście dziennikarze spekulją, że pojawienie się firmy Allianz miało trochę innyc cel. Chodzi o ubezpieczenie lokalnych kopalni co firmie da wielkie zyski. My trzymajmy się tej oficjalnej wersji bo Górnik zasłużył na tłuste lata. Mam nadzieję, że one nadejdą już wkrótce. Przecież w planach jest budowa nowoczesnej areny na 25,000 ludzi.

Licencje beniaminków:
Wiemy już, że warunkowe licencję na grę w naszej ekstraklasie otrzymały: Jagiellonia Białystok i Polonia Bytom. Głowne problemy wspomnianych drużyn to infrastruktura stadionowa. Pewne niedociągnięcia są na stadionie w Białymstoku, ale miasto zapewnia, że wszystko we Wrześniu będzie poprawione. Z kolei Polonia Bytom, która zagra jednak w Opolu. Są tutaj pewne problemy, ale PZPN zgodził się jednak na rozgrywaniem tam meczów. Nie wiadomo co z Ruchem Chorzów i Zagłębiem Sosnowiec. Ruch ma problemy finansowe sięgające podobno nawet 3 milionów euro. Jednak pani prezes ma podobno plan poprawy sytuacji i przedstawi go władzą centrali. Jesli chodzi o Zagłębie Sosnowiec to nadal nad nimi wisi widmo degradacji za przeszłość. Klub próbuje zrobić wszystko aby do tego nie doszło. Dzisiaj podziękowano Marcinowi Lachowskiemu za grę w Zagłębiu. Wszystko przez to, że piłkarz był zamieszany w afery. Właśnie taką decyzją klub chciał pokazać PZPN-owi, że odciął się od tamtych wydarzeń, ale czy to da jakiś efejt. Trudno powiedzieć. Jesli będe wiedział coś o losach Ruchu i Zagłębia to szybko spróbuje wam o tym powiedzieć.

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1385093 - 11/07/2007 04:14 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Ignorator]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Jeszcze odnośnie licencji bez niej jest także Polonia Bytom. Pierwsze przecieki były nie do końca wiarygodne. Więc tak jak widzimy bez licencji jest Polonia Bytom, Ruch Chorzów i Zagłębie Sosnowiec.


.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1386341 - 11/07/2007 19:17 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Ignorator]
buli1500 Offline
member

Meldunek: 09/04/2005
Postów: 121
Skąd: Sosnowiec
Zaglebiu brakuje tylko albo az stadionu na 4 i 6 kolejke.

Do góry
#1386467 - 11/07/2007 19:52 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Ignorator]
KamilZ Offline
journeyman

Meldunek: 19/06/2007
Postów: 87
Quote:
W ostatni weekend lipca na boiska po letniej przerwie wracają piłkarze polskiej ekstraklasy. Transmisja z pierwszego meczu w CANAL+ Sport i CANAL+ Sport HD już w piątek, 27 lipca.

Nadchodzący sezon będzie wyjątkowy. Polscy kibice po raz pierwszy obejrzą rozgrywki Orange Ekstraklasy w jakości High Definition. W wysokiej rozdzielczości prezentowane będą wszystkie spotkania relacjonowane na żywo. Oznacza to, że do końca rozgrywek widzowie zobaczą w jakości HD blisko 100 meczów. Najnowocześniejszy wóz transmisyjny dostosowany do standardu HD pozwoli CANAL+ jako jednej z nielicznych europejskich telewizji produkować rodzimą ligę w wysokiej rozdzielczości. Wóz HD i zaawansowane rozwiązania techniczne będą uruchamiane przy każdym meczu, niezależnie od tego, czy spotykać się będą kandydaci do mistrzostwa Polski, czy drużyny broniące się przed spadkiem z ligi.

sezon 2007/2008 – pierwsze transmisje
CANAL+ Sport i CANAL+ Sport HD:

I kolejka
piątek, 27 lipca, 19.30 ZAGŁĘBIE LUBIN – WIDZEW ŁÓDŹ
sobota, 28 lipca, 19.40 BOT GKS BEŁCHATÓW – KOLPORTER KORONA KIELCE
niedziela, 29 lipca, 18.40 GROCLIN DYSKOBOLIA GRODZISK WIELKOPOLSKI – RUCH CHORZÓW
środa, 1 sierpnia, 19.40 LEGIA WARSZAWA – CRACOVIA KRAKÓW (zaległy mecz I kolejki)

II kolejka
piątek, 3 sierpnia, 19.40 KOLPORTER KORONA KIELCE – LECH POZNAŃ
sobota, 4 sierpnia, 19.40 ZAGŁĘBIE LUBIN – WISŁA KRAKÓW
niedziela, 5 sierpnia, 18.40 GÓRNIK ZABRZE – LEGIA WARSZAWA

III kolejka
piątek, 10 sierpnia, godz. 19.40
LEGIA WARSZAWA – GROCLIN DYSKOBOLIA GRODZISK WIELKOPOLSKI
sobota, 11 sierpnia, 19.40 BOT GKS BEŁCHATÓW – ZAGŁĘBIE LUBIN
niedziela, 12 sierpnia, 19.00 WISŁA KRAKÓW – KOLPORTER KORONA KIELCE
środa, 15 sierpnia, 19.40 WISŁA KRAKÓW – GÓRNIK ZABRZE (zaległy mecz I kolejki)


No to inauguracja w Lubinie (na stadionie uczestnika tegorocznej Ligi Mistrzów ;\) ) a w sobotę już pierwszy hit ;]. Zresztą teraz w każdej kolejce będziemy mieć hita \:p . Fajnie, że mecze będą wieczorami, przy sztucznym oświetleniu ;].
A Legia już sobie załatwiła przeniesienie meczu z powodu Intertoto \:D . Chociaż mam nadzieję że im się jakoś uda, jednak bez kibiców to nie będzie to samo...
Cracovia w drodze do Niemiec objeżdża mniejsze miejscowości i "sparinguje" wygrywając bez większych problemów. Póki co jeszcze cały czas mieszają składem, ale już widać, że nie będą mieć większych problemów w ataku. Wspominaliście, że będzie brakować Banii, a z bardzo dobrej strony pokazują się Witkowski i Dudzic, no i oczywiście trzeba pamiętać o doświadczonych Bojarskim i Moskale. W ostatnich dwóch sparingach grali trójką w ataku, bo mają przepełnienie (jeszcze m.in. Szczoczarz, który także zdobył gola), ale podobno to chwilowe ;). Na pewno będą grać trzema w obronie, więc ustawienie będzie 3-5-2, więc i może Giza zacznie grać, bo Majewski już dość trochę w Cracovii pobył, więc wie co i jak ;).

Wisła jednak pojedzie na ten turniej, żeby sobie zarobić w zamian za puchary \:p . Wreszcie podpisał kontrakt Tomáš Jirsák i pojechał już na zgrupowanie do Austrii. W czwartek ma być ostatecznie wyjaśniona sytuacja z Niedzielanem. Nagle w ataku Białej Gwiazdy może się zrobić mocna konkurencja, bo wcześniej jej w ogóle nie było \:p . Boguski, Ćwielong i Kmiecik (ten jak zwykle gdy strzela bramkę to efektowną - tak też było w sparingu z Universitateą, gdy strzelił z woleja) robią chociażby średnie wrażenie ;). A są jeszcze młody Małecki, Paulista (który powinien grać gdzieś w pomocy, bo jest dobry, ale nie nadaje się na napastnika) i wieczny talent Paweł Brożek \:D . A no i jeszcze wiecznie kontuzjowany Dawidowski \:D . Prócz Niedzielana negocjują też podobno z lewym obrońcą Vlado Markovićem.

W Zabrzu wreszcie zaczęli działać i już kupili kilku ciekawych piłkarzy. Jednak nie ma się co za wiele w tym sezonie spodziewać. Po pierwsze trzeba dużo czasu, żeby zbudować dobrą drużynę, która będzie z powodzeniem walczyła w lidze a po drugie póki co nie ma co nawet marzyć o czołówce patrząc na to co się dzieje na rynku transferowym i biznesowym w obecnej czołówce ligi ;\) .

U mistrzów i wicemistrzów Polski tez póki co duże mieszanie w składach, ale i pare kontuzji. W GKSie Garguła, Nowak, Ujek i Chwalibogowski, ale podobno wszystko jest pod kontrolą ;). Garguła powinien już dziś zagrać w sparingu a Nowak jest już prawie gotowy, jednak jeszcze musi poczekać. W dwóch ostatnich sparingach Stolarczyk grał na środku obrony i chyba tam zostanie, bo jego doświadczenie na pewno się przyda.
Natomiast w Zagłębiu problemy ze zdrowiem ma Łobodziński, jednak także nie są one poważne. Na środku obrony zagrał ostatnio Szczypkowski i chyba to będzie dobre posunięcie, bo jego doświadczenie się tam przyda, gdyż w obronie nie najlepiej ostatnio było. Na pozycji defensywnego pomocnika zastąpi go zapewne Goliński, więc nie ma się co martwić, zwłaszcza że jest jeszcze Jackiewicz.

Zapowiada się genialny sezon, tylko szkoda że akurat teraz mamy tak mało miejsc w pucharach...

Do góry
#1386541 - 11/07/2007 20:11 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: KamilZ]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
KamilZ, mecz Legii to chyba przełożyli z racji tego, że Cracovia wybiera się za wielką wode pograć z polonusami jeśli się nie myle.

No fajne meczyki są transmitowane, widać które klubu są najbardziej medialne \:p . Szkoda tylko, że na początku nie zobaczymy żadnego z beniaminków w akcji, a wiadomo że tam będzie komplet publiki.

Mi tam wszystko łądnie pasuje i już nie mogę się doczekac inauguracji

Do góry
#1386580 - 11/07/2007 20:27 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: rene]
Denel Offline
old hand

Meldunek: 30/06/2007
Postów: 969
Originally Posted By: rene
Rosjanie kasę mają, więc transfer wydaje się bardzo możliwy

Ciekawostką jest natomiast zainteresowanie Steauy Bukareszt Piotrkiem Gizą
Jest szansa, że Golo nie będzie sam w zespole rumuńskim

Wielu widzi u siebie Gizmo, oprócz... Majewskiego
Jaka ciekawostka? Przeciez Giza juz z 2 tygodnie temu byl w Rumunii i w ostatniej chwili zrezygnowal z tranferu tlumaczac sie sprawami rodzinnymi. Ciekawostka po byku \:\)

Do góry
#1386618 - 11/07/2007 20:41 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Denel]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: Denel
Originally Posted By: rene
Rosjanie kasę mają, więc transfer wydaje się bardzo możliwy

Ciekawostką jest natomiast zainteresowanie Steauy Bukareszt Piotrkiem Gizą
Jest szansa, że Golo nie będzie sam w zespole rumuńskim

Wielu widzi u siebie Gizmo, oprócz... Majewskiego
Jaka ciekawostka? Przeciez Giza juz z 2 tygodnie temu byl w Rumunii i w ostatniej chwili zrezygnowal z tranferu tlumaczac sie sprawami rodzinnymi. Ciekawostka po byku \:\)


szanowny kolega zamiast mi nawtykać, lepiej by sprawdził dokładnie, w jakim klubie był Giza. No chyba, ze kolega nie odróżnia rumuńskich klubów \:D

Do góry
#1386631 - 11/07/2007 20:45 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: rene]
Denel Offline
old hand

Meldunek: 30/06/2007
Postów: 969
o lol \:D heheh przepraszam

Do góry
Strona 16 z 22 < 1 2 ... 14 15 16 17 18 ... 21 22 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
7 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, pacyfista, ANZELMO, akagi, alfa, Sensei, Akhu), 4112 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24777 Użytkowników
97 For i subfor
45104 Tematów
5591822 Postów

Najwięcej online: 5008 @ 08/09/2024 09:42