Strona 15 z 16 < 1 2 ... 13 14 15 16 >
Opcje tematu
#1960200 - 17/01/2008 17:39 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: Al_Bundy]
Al_Bundy Offline
old hand

Meldunek: 04/07/2006
Postów: 977
- Jak pan przyjął werdykt Wydziału Dyscypliny o degradacji Widzewa?
Sylwester Cacek: - Jestem zaskoczony. Sądziłem, że rolą PZPN i WD jest promowanie piłki nożnej i odpowiednich standardów, które wprowadzaliśmy w Widzewie i które pokazywaliśmy Wydziałowi Dyscypliny. Tymczasem wygląda na to, że im wcale nie zależy na zmianach jakościowych, ale jedynie na poklasku. Do tej pory WD zajmował się sprawami kilku klubów, ale z nich wszystkich sprawa Widzewa jest najmniejsza. Nawet w Podbeskidziu, które zostało ukarane ujemnymi punktami, więcej osób było zamieszanych w korupcję i funkcjonował zorganizowany system korupcyjny. Widzew zaś jest karany degradacją za prywatne działania jednego człowieka. My chcieliśmy się dobrowolnie poddać karze. I proponowaliśmy karę wyższą niż dostało wspomniane Podbeskidzie, mimo mniejszych przewinień. Wydział Dyscypliny jednak na to nie przystał. Mam wrażenie, że Widzew stał się kozłem ofiarnym na ołtarzu Zagłębia Lubin. To przecież klub, który ma bardzo wiele przewinień. Zatrzymano kilku jego byłych piłkarzy i działaczy. Zagłębie nie tylko ustawiało swoje najważniejsze mecze, ale także spotkania rywali. Kara dla nich powinna być o wiele dotkliwsza, niż dla nas. Ale za nimi stoją politycy, a za nami nie.

Do góry
Bonus: Unibet
#1960201 - 17/01/2008 17:40 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: Ignorator]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
Originally Posted By: Ignorator
Osobiście dla mnie ukaranie Zagłębia Lubin będzie oficjalnym zamknięciem afery korupcyjnej w Polsce. Moim zdaniem kara dla tego klubu powinna być wyższa od tej danej dziś Widzewowi. Degradacja do trzeciej ligi byłaby słusznym krokiem.

.::Think Twice::. Ignorator.

nie zartuj ze sie skonczy na Lubinie. W kolejce czeka Jaga na ktorej zemsci sie wasacz Engel za to ze zatrudnila Płatka a nie jego synalka. W gescie dobroci pewnie tez spusci kolejny klub do 2 ligi. Na uklady nie ma rady.

Do góry
#1960204 - 17/01/2008 17:43 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: Al_Bundy]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
Originally Posted By: Al_Bundy
Jako kibic Widzewa mam nadzieje ze przed abolicja ukarza wszystkie kluby wlacznie z Legia ktora kupowala za czasow gdy jej trenerem byl Kubicki (w Lecznej tez kupowal). Jak Zaglebie dostanie ujemne to ... \:D

Do tego Belchatow,Cracovia, Jagiellonia, Korona,Odra, Groclin a moze ktos jeszcze i 2 liga bedzie calkiem fajnie wygladac

bomba spuscmy Jage bo przegrala wszystkie decydujace mecze o awansach o barazach z Arka nie wspomne ( \:D ) z materialow ktore ukazywaly sie w gazetach Jagiellonia probowala kupic 1 mecz ale niestety... owczesny rywal (nie jestem pewny ale chyba LKS?) dal wiecej \:D

Ps. Przepraszam za post pod postem

Do góry
#1960330 - 17/01/2008 18:37 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: Chaoz]
Al_Bundy Offline
old hand

Meldunek: 04/07/2006
Postów: 977
Jeszcze w jednym meczu probowali jesli sie powolujesz na gazety. Jak karac to wszystkich i w takim wymiarze jak Widzew ktory nic nie osiagnal przez te ustawione mecze a w takim Podbeskidziu rozmiar korupcji byl wiekszy . Dla mnie to jest science fiction. Szymanski tez w gazetach gadal ze zaplacil tylko za 4 mecze a PZPN dal kare za 12 z czego 2 nie wygralismy.

"Kara musiała być - ale jej rozmiar, sposób jej wydania to jest szczyt"
"Zwykłe chuje załatwiają swoje prywatne sprawy pod płaszczykiem PZPN"

"Postawa Zagłębia daje cały czas realne szanse na wspólne ustalenie kary, a w przypadku Widzewa tej szansy nie widzieliśmy – oznajmił wiceprzewodniczący WD Robert Zawłocki. – Wszyscy jesteśmy kibicami – dodał przewodniczący Michał Tomczak – nie mamy więc poczucia sukcesu. To raczej smutne, że musieliśmy ukarać taki klub jak Widzew, ikonę polskiego futbolu. Nikt z nas nie ma z tego powodu satysfakcji. Ale działamy w interesie polskiej piłki, więc takie decyzje są niezbędne".

Tak Tomczak sie nie cieszy z tym debilem Zawłockim :D. Wspolne ustalanie kary to juz tez szczyt - nad czym sie tam zastanawiac , dzialacze,trenerzy i pilkarze wiedzieli o tym i odniesli korzysc poprzez awans

Do góry
#1962543 - 18/01/2008 04:58 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: Al_Bundy]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
@Bundy
Ja takze jestem zdania ze te kary to jedna wielka kpina. Dla mnie to jest absurd ze wczoraj zostal ukarany Widzew a nad Zaglebiem sie jeszcze beda zastanawiac nad czym tam sie zastanawiac?! Poprostu pod haslami i sztandarami "walki z korupcja" kwitnie jeszcze wieksza mafia ktora decyduje o tym kto ma prawo grac w OE a kto nie.
A co z misiem z Miodowej o nazwisku Kolator? cos sprawa przycichla? Czy Michas ktoremu powinnismy stawiac pomniki juz wszystko zalatwil?
jednym slowem burdel i jedna wielka farsa przy ul. Miodowej.

Do góry
#1970016 - 19/01/2008 23:55 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: Chaoz]
Mindman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/01/2005
Postów: 3911
Skąd: Kielce/Trójmiasto

Kolejny "dobroczyńca" i "zbawiciel" polskiej piłki na horyzoncie:

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,53714,title...15350&_ticrsn=3


Do góry
#1970040 - 19/01/2008 23:59 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: Mindman]
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
tiaa..

Kto u Nas nie był, nie widział, takiego ''burdelu'' jeśli chodzi o politykę nigdzie nie ma :smrik: Ale już sporo razy o tym pisałem...

''Zbawiciel'' no zobaczymy,na razie podchodzę do tego z uśmiechem..

Do góry
#1970113 - 20/01/2008 00:12 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: 19marcin08]
Mindman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/01/2005
Postów: 3911
Skąd: Kielce/Trójmiasto
Originally Posted By: 19marcin08
tiaa..

Kto u Nas nie był, nie widział, takiego ''burdelu'' jeśli chodzi o politykę nigdzie nie ma :smrik: Ale już sporo razy o tym pisałem...

''Zbawiciel'' no zobaczymy,na razie podchodzę do tego z uśmiechem..


Osobiście podchodzę do tego z więcej niż uśmiechem, z duuuużym \:D

Ale obym się mylił ... ŁKSowi życzę jak najlepiej, ten klub zasługuje na normalne władze i grę w pierwszej lidze. Oby wszystko się ułożyło.

Do góry
#1987379 - 24/01/2008 04:56 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: Mindman]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Ciekawostka..

http://www.energialecha.pl/

Będziecie pić? \:p

Do góry
#1987447 - 24/01/2008 05:05 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: kfjatek]
juancarlos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/04/2007
Postów: 3481
Skąd: Poznan / Paris
Originally Posted By: kfjatek
Ciekawostka..

http://www.energialecha.pl/

Będziecie pić? \:p


power i energia na majstra ;\) \:D

Do góry
#1989689 - 25/01/2008 00:36 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: juancarlos]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
Lubin w 2 lidze.

Quote:
Zagłębie Lubin zostało ukarane przed Wydział Dyscypliny PZPN karą degradacji o jedną klasę rozgrywkową (w przyszłym sezonie). To efekt udziału tego klubu w aferze korupcyjnej.
W przyszłym sezonie Zagłębie, aktualny mistrz Polski, rozpocznie zmagania z 10 ujemnymi punktami. Klub musi ponadto zapłacić 100 tys. złotych kary.

onet.pl

Do góry
#1989762 - 25/01/2008 01:04 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: Chaoz]
Mindman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/01/2005
Postów: 3911
Skąd: Kielce/Trójmiasto
Originally Posted By: Chaoz
Lubin w 2 lidze.

Quote:
Zagłębie Lubin zostało ukarane przed Wydział Dyscypliny PZPN karą degradacji o jedną klasę rozgrywkową (w przyszłym sezonie). To efekt udziału tego klubu w aferze korupcyjnej.
W przyszłym sezonie Zagłębie, aktualny mistrz Polski, rozpocznie zmagania z 10 ujemnymi punktami. Klub musi ponadto zapłacić 100 tys. złotych kary.

onet.pl



A jednak ... Myślę, że minimalne zaskoczenie to jest, a co jeszcze dziwniejsze: jest to zaskoczenie in plus ... \:p \:\)

Do góry
#1989866 - 25/01/2008 01:39 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: Mindman]
miszalke Offline
stranger

Meldunek: 27/12/2007
Postów: 24
Skąd: Pionki
Decyzja Wydziału Dyscypliny wydaje mi się sprawiedliwa, kara degredacji wg mnie była podstawą + dosyć wysoka kara finansowa (Widzew dostał prawie 3 rayz mniejszą karę - ale wiadomo chyba kto bardziej udczuje jej skutki).

Gdyby jeszcze punkty ujemne były zasądzone w większym wymiarze niż Widzewowi, to sprawiedliwości byłoby zadość jeśli chodzi o te 2 kluby.
Szkoda, że wymiar kary nie był tak surowy np. dla Arki Gdynia, jak mam troche powybrzydzać \:\)

Ale jest tak dobrze, że ukarano te kluby. Dziś został zamknięty kolejny rozdział jeśli chodzi o korupcję w polskiej piłce. Miejmy nadzieję, że działacze wyciągną z tego wnioski.

Do góry
#1990000 - 25/01/2008 02:22 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: miszalke]
AnJay Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/10/2003
Postów: 3523
Ciekawe jak ukarzą Jagiellonię, która nic sobie nie kupiła, ale parę meczyków sprzedała...
Było widac w paru meczach że zawodnikom grać się nie chciało. Grali beznadziejnie i zwalało się winę na trenera Nawałkę... A ja czułem że po prostu przegrywają by nie awansować, bo byli już "za wysoko" w tabeli.
Potem przyszedł trener Szatałow. Wprowadził o dziwo Jagę do baraży, ale z góry było jasne że Jaga nie awansuje bo nie ma kasy na 1 lige, nie ma stadionu.. w ogóle nieprzygotowany klub. Więc odpuścili baraże Arce.. przegrali chyba 1:4 i 1:3 czy jakoś tak. Bez walki.
Ale nie sądziłem że postanowili na tym zarobić :/ Tzn jacyś działacze i pewnie paru piłkarzy.. bo nie sądze aby cały klub.

Jako że Jaga nic nie zyskała dzięki sprzedanym meczom, spodziewałbym się kary jakieś -7 pkt. Ale nigdy nic nie wiadomo..

Do góry
#1990011 - 25/01/2008 02:25 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: AnJay]
AnJay Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/10/2003
Postów: 3523
jeszcze jedno:
Skoro Zagłębie kupiło 9 meczów, Jaga 7 sprzedała, ktoś tam jeszcze tez ileś kupił/sprzedał.. tzn że niemal wszystkie drużyny są w to zamieszane w jakimś stopniu. Skoro Jagiellonia sprzedała mecz komuś tam, to ten ktoś też oberwie..
Cała polska piłka to dno

Do góry
#1990346 - 25/01/2008 03:35 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: AnJay]
Stalion Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/10/2006
Postów: 2651
Skąd: Ruda Śląska
Originally Posted By: AnJay
jeszcze jedno:
Skoro Zagłębie kupiło 9 meczów, Jaga 7 sprzedała, ktoś tam jeszcze tez ileś kupił/sprzedał.. tzn że niemal wszystkie drużyny są w to zamieszane w jakimś stopniu. Skoro Jagiellonia sprzedała mecz komuś tam, to ten ktoś też oberwie..
Cała polska piłka to dno


A czy kiedykolwiek uda sie calkowicie oszyscic polski futbol od korupcji? Watpie...

A co do Zaglebia, jesli bylo winne (a wszystko wskazuje ze tak bylo) to dobrze sie stalo jak sie stalo... Ciekawe co teraz zrobi KGHM. Watpie jednak zeby sie wycofalo z calkowitego finansowania klubu.
Tak swoja droga Zaglebie w II lidze moze spelniac podobna role jak Arka obecnie. Oba kluby do biednych nie naleza, zostaly skazane za udzial w aferze korupcyjnej, Arka (i podobnie moze byc z Lubinem) mysli o powrocie do OE... Czyzby nastepny pewniak do awansu do I ligi nam sie szykowal? \:p \:D

Do góry
#1990369 - 25/01/2008 03:42 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: AnJay]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
Originally Posted By: AnJay
Ciekawe jak ukarzą Jagiellonię [ciach] Więc odpuścili baraże Arce.. przegrali chyba 1:4 i 1:3 czy jakoś tak. Bez walki.
Ale nie sądziłem że postanowili na tym zarobić :/ Tzn jacyś działacze i pewnie paru piłkarzy..

przegrali 0-2 i 1-2 bodajze tracac gole na wyjezdzie w pierwszych 3 minutach meczu. AnJay powinienes pamietac ze wtedy 3 pilkarzy zostalo wyrzuconych z klubu: Kubik, Kolasa i Zajac a Jagiellonia zlozyla doniesienie do prokluratury ze mecze byly puszczone.. sprawe umorzono z powodu braku dowodow. Panowie KKZ podobno podzielili miedzy siebie 150tys (nie wiem czy to prawda w kazdym badz razie robote wykonali wzorowo). Co do pierwszego fragmentu mysle ze zanim zaczna przerabiac Jage to spuszcza Cracovie ktora ma takie same winy jak Lubin czy Arka czyli kupiona droga do awansu.

Originally Posted By: AnJay
Jako że Jaga nic nie zyskała dzięki sprzedanym meczom, spodziewałbym się kary jakieś -7 pkt. Ale nigdy nic nie wiadomo..

juz tam Engel sie zatroszczy o kare za to ze nie zatrudnili synalka. Jak nie spuszcza to walna -20 i spadek odwlecze sie... o 1 sezon.

Do góry
#1990695 - 25/01/2008 04:43 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: Chaoz]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Chaoz te mecze barażowe były kupione przez Arkę. Zespół, który nie wygrywał w sezonie meczu od ponad kilkunastu meczy nagle gładko ogrywa Jagiellonię, pomijam już fakt, że na "Stojanova".

Jeśli chodzi o Zagłębie to kara dla tego klubu adekwatna. Prezes Pietryszyn może krzyczeć ile chcę (podobno bliska jest jego dymisja), ale racji nie ma. Już tutaj na forum mówiliśmy o kilku spotkania gdzie było widać, że swoje palce mieszali działacze (Radomsko czy Polar). Inne spotkania pokazały nam gazety ogólnopolskie. Niestety Zagłębie kupowało i musi ponieść karę. Warto także się zastanowić nad zeszłym sezonem, bo pamiętacie jak Zagłębie miało wygrać w Warszawie i wygrało. Przecież dużo przed spotkanie trener Orest Lenczyk grzmiał, że Warszawa nie wygra i nie wygrała. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że jest to szukanie dziury w całym, ale był to dziwny mecz a cały stadion skandował "Złodzieje a , że mistrzem jest Bełchatów" i myślę, że to stwierdzenie jest najlepszą puentą do dzisiejszej decyzji Wydziału Dyscypliny PZPN.

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1992741 - 25/01/2008 23:53 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: Ignorator]
Mindman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/01/2005
Postów: 3911
Skąd: Kielce/Trójmiasto

Do góry
#1992772 - 26/01/2008 00:04 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: Mindman]
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
Nie wiedziałeś,że takie cuda tylko w ŁKS? \:p

Do góry
Strona 15 z 16 < 1 2 ... 13 14 15 16 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 

Kto jest online
10 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, pacyfista, 11kera11, akagi, Akhu, Irek, forty, alfa, rafal08, hi87), 4084 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24778 Użytkowników
105 For i subfor
50931 Tematów
5788015 Postów

Najwięcej online: 5410 @ 06/10/2024 14:47