Strona 14 z 16 < 1 2 ... 12 13 14 15 16 >
Opcje tematu
#1940715 - 14/01/2008 00:16 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: dmucha]
lopatka Offline
journeyman

Meldunek: 02/12/2007
Postów: 56
i dobrze , że Kosa odchodzi-czas najwyzszy...

a wałki były i zawsze bedą-taka rzeczywistość polskiego futbolu:D

Do góry
Bonus: Unibet
#1947139 - 15/01/2008 04:22 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: lopatka]
miszalke Offline
stranger

Meldunek: 27/12/2007
Postów: 24
Skąd: Pionki
Myślę, że Zagłębie nie poleci, no bo po pierwsze jest to klub który jest wciąż mistrzem Polski, dodatkowo jest bardzo bogaty, sponsorowany przez państwową spółkę. Do tego dobrowolnie chcą poddać się karze (i tutaj wykombinowali nieźle bo każdy wiedział o wałach a dzięki przyznaniu się chcą tak jakby uchodzić teraz za klub który potrafi tą patologie ujawniać, może jeszcze zwalczać). Wydaje mi się, że nikt nie odważy się teraz zdegradować Zagłębia. Gdyby się upierali na swoją niewinność - może byłoby to możliwe.

Co do Widzewa - oni co roku mają problemy z licencją a grają zawsze jeśli tylko są w lidze. Boniek ma nadal tak dużo do powiedzenia w tej chorej organizacji, że ten klub może uchodzić za "świętą krowę". Nic nie mam do samego Widzewa - jest to klub z pewną tradycją, osiągnął dosyć dużo w Europie jak na polskie warunki. Jednak organizacja tego klubu, jego zarządzanie jest po prostu chore.
Jednak Widzew też się przyznał i też będzie chciał odgrywać coś takiego jak opisałem w przypadku Zagłebia.

Wg mnie by znaczniej wytępić tą patologie w polskim futbolu degradacja + drakońskie kary finansowe są najlepszymi opcjami. Jednak rozum mówi - nie wierzyć w to bo i tak to się nie stanie.

Do góry
#1955305 - 16/01/2008 20:16 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: lopatka]
dmucha Offline
journeyman

Meldunek: 10/01/2008
Postów: 51
Originally Posted By: lopatka
i dobrze , że Kosa odchodzi-czas najwyzszy...

a wałki były i zawsze bedą-taka rzeczywistość polskiego futbolu:D

chyba kibicujesz Legii. kosa to wspanialy pilkarz i to nie jest dobrze ze go tak potraktowali. teraz sa jakies jaja z Cantoro bo on chce kasy zaleglej przez klub i poszedl z tym do sadu. jak tak dalej pujdzie to jeszcze Legia wyprzedzi Wisełkę i wtedy no to strasznie sie wkurze, bo to ludzki pojecie przechodzi

Nazwy klubów piszemy zawsze z dużej litery a także nazwiska piłkarzy. .::Think Twice::. Ignorator.


Edited by Ignorator (17/01/2008 01:38)

Do góry
#1956048 - 17/01/2008 01:24 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: dmucha]
miszalke Offline
stranger

Meldunek: 27/12/2007
Postów: 24
Skąd: Pionki
Wisła mogła podpisać ten kontkrakt z Kosowskim. Po powrocie do klubu rozegrał sie, jego występy były dobre jak na tą lige. Jeszcze robił to grając za najniższe wynagrodzenie w lidze, czyli grał wtedy po prostu dla klubu i dla siebie, bo pieniądze miał marne. Powinni mu być wdzięczni.
Jednak Wiślacy myślą, że mają taką kadre, że taki Kosowski im już nie jest potrzebny. A wydaje mi się, że będą żałować, gdy przyjdzie czas, że będą zmagać się z kontuzjami, co w kadrze Wisły powraca co jakiś czas.

Co innego tłumaczenie, że na nowy kontrakt Kosowskiego nie ma kasy, a na Krzynówka jakoś by się znalazły. Oczywiście Krzynówek przewyższa Kose umiejętnościami, ale takie tłumaczenie jest debilne. Wobec swojego niedawnego zawodnika powinni być szczerzy. Ale tak to jest w tej Polsce - pograł za pół darmo, to jest wypad!

Nie jestem fanem Kosowskiego - jednak uważam, że potraktowany został bardzo źle przez Wisłe. Został po prostu wykorzystany.

Do góry
#1957589 - 17/01/2008 04:54 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: miszalke]
miszalke Offline
stranger

Meldunek: 27/12/2007
Postów: 24
Skąd: Pionki
Widzew zdegradowany !!!

Sam w to nie wierze, nie przypuszczałem, że zostaną zastosowane takie środki.

http://www.90minut.pl/news.php?id=668493

Niestety, decyzja w sprawie Zagłębia nie sostała podjęta, pewnie u nich skończy się ujemnymi punktami i karą finansową.

Do góry
#1957619 - 17/01/2008 04:55 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: miszalke]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Arka gdynia-48 kupionych meczy, wszystkie wygrane, dzieki nim awans, piłkarze broniący swojego skorumpowanego szefa, do dzis arka nie przyznała sie do winy
kara dla arki:degradacja o 1 klase rozgrywkowa bez ujemnych punktow z minimalna kara finansowa

WIDZEW ŁÓDŹ- 12 (podobno) udowodnionych meczy z czego połowa nie była wygrana, żadnych większych korzysci tzn brak awansu, przyznanie sie prezesa, brak w klubie na chwile obecna ludzi zamieszanych w afere
kara:degradacja, -6 pkt, oraz 35 tys złotych

LUDZIE K.... TO JEST PARANOJA!!!!

Jestem za karaniem mimo iz jestem kibicem Widzewa ale adekwatnym do pozostalych...

A porownanie powyzej zostawiam kazdemu do wlasnej oceny...

Do góry
#1957675 - 17/01/2008 05:00 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: miszalke]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Więc stało się i już dzisiaj poznaliśmy pierwszego spadkowicza z Orange Ekstraklasy jest nim Widzew Łódź, który przez grzechy przeszłości został karnie zdegradowany do drugiej ligi. Do tego zespół musi zapłacić karę 35,000 złoty i będzie miał w przyszłym sezonie 6 punktów na minusie. Nadal nie wiadomo co z Zagłębiem Lubin jednak najprawdopodobniej zespół ten zostanie zdegradowany w przyszły czwartek.

Dzisiejsze decyzje są bardzo korzystne dla zespołów drugoligowych. Po czubie tabeli drugoligowego frontu widzimy, że kilka zespołów bardzo poważnie myśli o ekstraklasie. Oczywiście mam tutaj na myśli: Śląsk Wrocław, Polonię Warszawa czy Arkę Gdynia. Na pewno także chętnie ekstraklasę zobaczono by w Gliwicach i Gdańsku jednak te kluby mogą mieć problemy z uzyskaniem licencji. W razie czego jest zawsze Wisła Płock.

Miejmy nadzieję, że w końcu jesteśmy blisko zakończenia "afery korupcyjnej w polskim futbolu". W końcu jest to już drugi sezon piłkarski kiedy borykamy się z konsekwencjami jakie pozostawił po sobie "Fryzjer". Oby ten sezon raz na zawsze zakończył ten proceder

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1957716 - 17/01/2008 05:06 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: Inzaghi78]
miszalke Offline
stranger

Meldunek: 27/12/2007
Postów: 24
Skąd: Pionki
Oczywiście zgadzam się z tobą, wg mnie Widzew został słusznie zdegradowany do 2. ligi, jednak Arka powinna znaleźć swoje miejsce w 4. lidze, jak wcześniej GKS Katowice (jednak tam nie chodziło chyba o samą korupcje a również o bankructwo, było to dawno i już dokładnie nie pamiętam).

No cóż, patrz że Arka wtedy sponsorowana była jeszcze przez wielkiego oligarche - Krauzego, za pośrednictwem Prokomu. Tutaj kasa odgrywa największą role -> patrz Zagłębie, z którym zwlekają.

Szkoda, że w Widzewie był taki "zarząd" + Boniek, który jak dla mnie powinien już zostać zatrzymany, on musiał o tych wszystkich wałach wiedzieć!

Do góry
#1957723 - 17/01/2008 05:07 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: Inzaghi78]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Inzaghi78 to nie jest żadna paranoja. Czy pamiętasz jak cudownie zadłużony nie tak dawno temu Widzew przeistoczył się niczym motyl z Widzewa na RTS zapominając o wierzytelnościach. Tak na prawdę firmy czy podmioty gospodarcze, którym Widzew był winny około 30 milionów nie dostały nic, bo firmy przestała istnieć... Już wtedy Widzew nie powinien dostać licencji na granie w ekstraklasie. Jednak jak wiemy ją dostał. Ja dzisiejszy wyrok traktowałbym jako właśnie połączenie afery korupcyjnej plus przeistoczeniem się Widzewa w RTS aby ominąć dłużników.

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1957784 - 17/01/2008 05:14 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: Ignorator]
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
Ale Boniek nic nie wiedział o korupcji w Widzewie

Widzew..

Teraz tylko niech Zagłębie także poleci, ale coś mi się nie wydaje by tak się stało. Pewnie dostaną ujemne punkty + karę finansową i tyle z korupcji w Lubinie...

Do góry
#1957850 - 17/01/2008 05:20 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: 19marcin08]
miszalke Offline
stranger

Meldunek: 27/12/2007
Postów: 24
Skąd: Pionki
No cóż, miejmy nadzieję, że wszyscy winni zostaną dostatecznie ukarani.

A najbardziej oczekuję osądzenia działaczy, zarządów i osobistości z PZPN... w końcu to oni też działali na szkodę klubów.. wtedy im się wydawało, że kluby zyskają i nikt się nie dowie a im samym wpadnie troche grosza do kieszeni.

Oby oni zostali surowo ukarani.

Do góry
#1957856 - 17/01/2008 05:22 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: Ignorator]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Masz racje Ignorator we wszytskim tym co piszesz bo w swietle prawa i obowiazujacych przepisow to o zadnej paranoi nie moze byc mowy !!!!!!! Ale od kiedy to zyjemy w panstwie prawa moze mi powiesz ???
Bo nic takiego sobie nie przypominam
A wiesz ile przedsiebiorstw tak sie zachowuje ze zmieniajac nazwe zapomina o wierzytelnosciach (glownie sieci handlowe)

A moze mi powiesz cos o pamietnym meczu Legii z Gornikiem Zabrze gdzie Pan Redziński podarował trzy czerwone kartki zabrzanom
Ale predzej Rasiak zostanie krolem strzelcow na Euro2008 niz Legia miala byc bron Boze o cokolwiek posadzona...

Widzisz dobrzez gdy problem dotyka klubu ktoremu ktos inny kibicuje ale szlak mnie trafia jak Tomczak zawsze marzyl o tym zeby "udupic" Widzew i dzis jego marzenie sie spelnilo

Aha zeby byla jasnosc...
Uwazam ze winnych trzeba karac i nie mam pretensji o to ze ukarali Widzew ale o to ze sa rowni i rowniejsi ...

Do góry
#1957889 - 17/01/2008 05:26 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: 19marcin08]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
O Zagłębiu Lubin słuchajcie to już eseje można pisać. Tak naprawdę to tam zrodziła się korupcja. A mecze drugoligowe pomiędzy Polarem a Zagłębiem czy Radomskiem a Zagłębiem na długo pozostaną w pamięci wielu polskich kibiców. Oczywiście to tylko część grzeszków tego klubu reszta znajduje się na portalach informacyjnych czy też gazetach. Dla mnie jednak te dwa mecze są symbolem nie tylko korupcji w wykonaniu Zagłębia, ale i całego procederu. Warto jeszcze dodać cudowne zwycięstwo Kujawiaka (Zawisza SA) w meczu z ŁKS-em. Sędzia R. miał już problem z liczeniem graczy na boisku i zakończył mecz walkowerem dla gospodarzy.

Osobiście dla mnie ukaranie Zagłębia Lubin będzie oficjalnym zamknięciem afery korupcyjnej w Polsce. Moim zdaniem kara dla tego klubu powinna być wyższa od tej danej dziś Widzewowi. Degradacja do trzeciej ligi byłaby słusznym krokiem.

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1957942 - 17/01/2008 05:32 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: Inzaghi78]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Originally Posted By: Inzaghi78
Aha zeby byla jasnosc...
Uwazam ze winnych trzeba karac i nie mam pretensji o to ze ukarali Widzew ale o to ze sa rowni i rowniejsi ...


Czy ja wiem Legii zabrano tytuł mistrza Polski z 1993 roku i tak naprawdę dziś jest decyzja, że cudu nie było a mistrzostwo winno być oddane Legii (wspominał choćby o tym Janusz Wójcik a także za przywróceniem byli delegaci na walnym zjeździe PZPN z Mazowsza). Jednak nikogo w PZPN-ie już los tamtego mistrzostwa nie obchodzi.

Więc nie przesadzałbym z tą równością. Gdyby nie pewny biznesmen wędliniarski to dzisiaj nie rozmawialibyśmy o Widzewie i jego problemach. Winna leży po stronie tego pana, który sam stwierdził, że kupowanie przez niego meczów stało się czymś normalnym między wierszami można nawet odczuć, że obsejsą.

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1958000 - 17/01/2008 05:40 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: Ignorator]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Dlatego tez tego Pana jak i wszystkich w tym kraju "łapówkarzy" powinni zamknac i dac taka kare finansowa zeby odczul a nie jakies smieszne grosze przy sumach jakie sie placi za ustawiane mecze...
A tak na marginesie ten Pan ktory przyznawal nieslusznie licencje Widzewowi jaka dostal kare \:\)
No wlasnie tak smieszna ze szkoda klawiatury zeby pisac...

Natomiast dziwi mnie fakt jak wielu sprawiedliwych od razu sie znajduje na forum...

Marcin nie jestem kibolem ktory biega z bejem \:D ani szowinista dlatego przez szacunek do lokalnego rywala przypomne Ci tylko dwie nazwy klubow a Ty jesli jestes zagorzalym fanatykiem reszte sobie dopowiesz sam, bo na skleroze pewnie jestes za mlody \:\)
(Lech Poznan i Ceramika Opoczno)
Pamietasz ;\)

Do góry
#1958020 - 17/01/2008 05:43 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: Inzaghi78]
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
Inzaghi78 również nie jestem kibolem który biega z 'bejem' \:\)
I szacunek do lokalnego rywala także mam \:\)

Do góry
#1958093 - 17/01/2008 05:52 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: 19marcin08]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Podobne zdanie do takiego jak ma Marcin przedstawia Legia Warszawa. Na pewno szkoda będzie wielkiego rywala, ale takie jest życie. W każdym razie większość głosów legijnych bardzo krytycznie odnosi się do Zagłębia Lubin. Jeśli tutaj nie będzie co najmniej podobnej decyzji do Widzewa to na pewno kibice wielu klubów przez całą rundę będą wyrażać swoje zdanie a jakie ono jest to było słychać podczas ostatniej kolejki sezonu 2006/2007 na Łazienkowskiej. Za co spadła na nas bardzo duża krytyka mediów i opinii publicznej tylko czy słusznie \:\)

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1958707 - 17/01/2008 08:33 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: Ignorator]
Al_Bundy Offline
old hand

Meldunek: 04/07/2006
Postów: 977
Jako kibic Widzewa mam nadzieje ze przed abolicja ukarza wszystkie kluby wlacznie z Legia ktora kupowala za czasow gdy jej trenerem byl Kubicki (w Lecznej tez kupowal). Jak Zaglebie dostanie ujemne to ... \:D

Do tego Belchatow,Cracovia,Jagiellonia, Korona,Odra, Groclin a moze ktos jeszcze i 2 liga bedzie calkiem fajnie wygladac

Do góry
#1959023 - 17/01/2008 10:00 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: Inzaghi78]
grucha Offline
addict

Meldunek: 11/01/2005
Postów: 448
Skąd: MK
Originally Posted By: Inzaghi78
Arka gdynia-48 kupionych meczy, wszystkie wygrane, dzieki nim awans, piłkarze broniący swojego skorumpowanego szefa, do dzis arka nie przyznała sie do winy
kara dla arki:degradacja o 1 klase rozgrywkowa bez ujemnych punktow z minimalna kara finansowa

Poniekąd rozumiem Twoje roztrzęsienie i rozgoryczenie decyzją Wydziału Dyscypliny PZPN, jednak dobrze byłoby gdybyś trzymał się faktów. O ile dobrze pamiętam, to częśc spotkań Arki zakończyło się remisem, niektóre nawet porażką. Jeśli chodzi o karę, to oprócz degradacji, Gdynianie rozpoczęli sezon z pięcioma ujemnymi punktami.
Poczytaj, zanim napiszesz kolejny post.
http://www.polskatimes.pl/2_8442.htm

Do góry
#1960186 - 17/01/2008 17:32 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2) [Re: grucha]
Al_Bundy Offline
old hand

Meldunek: 04/07/2006
Postów: 977
Ta a Widzew kupil niby 12 meczy z czego jeden przegral i jeden zremisowal. Pzpn nie przekazal pelnej dokumentacji na jakiej podstawie wydali wyrok. Widzew zostal najszybciej skazany ze wszystkich klubow. Jeszcze ten idiota Zawłocki na kazdym kroku podkreslal ze Widzew kupil awans co nie mialo miejsca bo odpadlismy w barazach a awans rok pozniej byl czysty. Do tego jedna osoba sie przyznala ze brala w tym udzial i klub poszedl na wspolprace, kara podobna do Arki jest smieszna, w Arce ilu ludzi bylo zamieszanych ? obronili 2 ligi najpierw a pozniej awansowali czyli odniesli 2 korzysci. Widac nie mozna z tymi pacanami isc na wspolprace nigdy.Kolesiostwo nadal tam panuje i burdel jak zawsze. Na szczescie w trybunale odwolawczym nie ma tych trzech idiotow ktorzy wyrok wydali juz dawno.

Do góry
Strona 14 z 16 < 1 2 ... 12 13 14 15 16 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 

Kto jest online
10 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, pacyfista, 11kera11, akagi, Akhu, Irek, forty, alfa, rafal08, hi87), 4084 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24778 Użytkowników
105 For i subfor
50931 Tematów
5788015 Postów

Najwięcej online: 5410 @ 06/10/2024 14:47