Strona 12 z 35 < 1 2 ... 10 11 12 13 14 ... 34 35 >
Opcje tematu
#2827967 - 12/01/2009 17:49 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: jarx68]
forty Offline


Meldunek: 14/05/2001
Postów: 30569
Skąd: Brama

Bośniak Velibor Djurić jest kolejnym piłkarzem, którym interesuje się białostocka Jagiellonia. Środkowy pomocnik w najbliższych dniach ma pojawić się na treningach żółto-czerwonych. więcej o Jadze

Do góry
Bonus: Unibet
#2830170 - 14/01/2009 01:10 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: forty]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
Boliwijski pomocnik Didi Torrico zasili drużynę piłkarskiej ekstraklasy Jagiellonii Białystok.
- Didi rozpoczyna swoją przygodę z Europą. Odchodzi z najsilniejszego zespołu w Boliwii - La Paz FC, w którym był wschodzącą gwiazdą, do kraju - Polski, gdzie jego nazwisko nic nie znaczy - pisze miejscowa gazeta "Los Tiempos".

Torrico zdecydował się na przejście do Jagiellonii ze względu na lepszą ofertę finansową.
- Nie chodzi mi tylko o pieniądze. Granie w jednej z europejskich lig było zawsze moim marzeniem, które właśnie się spełnia - powiedział 20-letni zawodnik.

Torrico ma w dorobku występy w narodowych barwach. Zagrał w dwóch meczach eliminacyjnych do mistrzostw świata 2010 oraz w jednym towarzyskim.

onet.pl

Do góry
#2830235 - 14/01/2009 01:45 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: Chaoz]
podstawek Offline
wieczny student

Meldunek: 08/12/2006
Postów: 6133
Legia podczas zgrupowania w Hiszpanii będzie testować trzech reprezentantów Zimbabwe.


23-letni reprezentant Zimbabwe Evans Chikwaikwai jest napastnikiem, któremu trudności nie sprawia zarówno gra lewą, prawą nogą jak i głową. W 2007 roku występował w klubie Grain Tigers. W 2008 przeniósł się do Njube Sundowns i od razu zdobył tytuł króla strzelców z 23 bramkami na koncie. To zwróciło uwagę selekcjonera kadry Zimbabwe i Chikwaikwai zagrał w dwóch spotkaniach &#8211; z Zambią (przegrana w rzutach karnych 4:5, ale Chikwaikwai wykorzystał swoją jedenastkę) i Botswaną. W sierpniu 2008 interesował się nim francuski RC Strasbourg ale ostatecznie do transakcji nie doszło. Chikwaikwai może być za darmo wypożyczony do Legii z opcją pierwokupu.

Method Mwanjale w kwietniu skończy 26 lat. Obecnie występuje na pozycji defensywnego pomocnika, chociaż w swoim klubie grywał jako prawy obrońca. W bieżącym sezonie reprezentuje barwy CAPS United Harare. Ma za sobą występy w reprezentacji Zimbabwe. Rozegrał dwa mecze eliminacyjne do MŚ 2006, przeciwko Rwandzie i Nigerii.

Clemence Matawu uchodzi za jednego z najlepszych skrzydłowych Zimbabwe. W 2006 roku był nominowany do tytułu najlepszego zawodnika ligi. Piłkarz pod koniec listopada ukończył 26 lat. Obecnie występuje w ekipie Motor Action Harare. W reprezentacyjnej karierze siedmiokrotnie bronił barw drużyny "wojowników" w spotkaniach kwalifikacyjnych do mundialu.

Do góry
#2832266 - 14/01/2009 16:54 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: podstawek]
royalflush Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 4249
Skąd: Kraków
Wisła jest zainteresowana sprowadzeniem Macieja Żurawskiego już tej zimy dokładnie chodzi o wymiane za Marcina Baszczyńskiego i Marka Zieńczuka oficjalna propozycja wpłyneła już do Greckiego klubu potwierdza dyrektor sportowy Wisły Kraków Jacek Bednarz.
Sam Baszczyński potwierdza opcje przeprowadzki jeżeli będzie to dobre dla obu stron (zawodnik/klub), jednak jeżeli miał by kontynuować swoją prace w kraju w gre wchodzi tylko Wisła Kraków

Do góry
#2832829 - 14/01/2009 23:42 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: royalflush]
taniak Offline
old hand

Meldunek: 27/11/2006
Postów: 1000
Skąd: Rybnik
Jerzy Brzęczek doszedł dzisiaj do porozumienia z Górnikiem Zabrze w sprawie rozwiązania kontraktu za porozumieniem stron.
- Jurek przyszedł do nas w bardzo trudnym momencie, gdy Górnik miał problemy zarówno sportowe, jak i finansowe - przyznaje prezes zabrzan Jędrzej Jędrych. - Bardzo nam pomógł, był przywódcą, prawdziwym autorytetem dla młodszych zawodników

Do góry
#2833449 - 15/01/2009 04:56 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: taniak]
taniak Offline
old hand

Meldunek: 27/11/2006
Postów: 1000
Skąd: Rybnik
Pomocnik Korony, Mariusz Zganiacz, jest po rozmowie z działaczami kieleckiego klubu. - Prezes powiedział mi, że jeśli pojawi się oferta z Górnika, to klub nie będzie mi robił problemów z odejściem - zdradza.
O tym, że "Zgani" może trafić na Roosevelta, mówiło się już w grudniu. Na przeszkodzie w transferze stanęła jednak suma odstępnego, jaką zażyczyła sobie Korona.

Przyszli:
Dawid Jarka (Łódzki KS - powrót z wypożyczenia)
Robert Szczot (Jagiellonia Białystok)
Adam Banaś (Piast Gliwice)
Paweł Strąk (SV Ried)
Mariusz Przybylski (Polonia Bytom)
Adam Marciniak (Łódzki KS - powrót z wypożyczenia)

Przyjdą?
Damian Gorawski (Szynnik Jarosławl)
Mariusz Zganiacz (Korona Kielce)
Rafał Grzelak (AÓ Xánthi)
Marcin Komorowski (Polonia Bytom)
Dariusz Pawlusiński (Cracovia)

Wszystko idzie w dobrym kierunku aby Górnik się utrzymał. Jako ciekawostkę dodam że przyjęto nowy budżet klubu który wynosi 31 milionów zł .

Do góry
#2836016 - 16/01/2009 04:21 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: Inzaghi78]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
Kieleckie Bagno

Korona za rządów Dariusza W. funkcjonowała niemal jak mafia. Trenerzy wymuszali na piłkarzach składki na łapówki. Jeśli ktoś nie dał, zakładano za niego pieniądze, które później musiał oddawać. Niepokorni byli odsuwani od drużyny - pisze "Dziennik".

Z zeznań byłych zawodników Korony wynika, że Dariusz W. nie tylko zlecał pośrednikowi Andrzejowi B. kupowanie meczów, ale razem z asystentem Andrzejem W. był gotów niszczyć kariery ludzi, usiłujących sprzeniewierzyć się mafijnym metodom.

Kwoty, jakich na ustawianie spotkań żądał Andrzej B., były ogromnym obciążeniem dla zawodników. - Zarabiałem 2500 złotych na rękę. Jak ktoś miał na utrzymaniu żonę i dzieci, to tych parę stówek, wpłacanych co tydzień na kupienie kolejnego spotkania było dla niego dużym problemem. Ja kiedyś poszedłem do banku i wziąłem 5000 złotych kredytu, żeby mieć z czego składać się na łapówki. Było mi wstyd, że muszę ciągle pożyczać forsę od kolegów - mówił w prokuraturze Marek Gołąbek, wówczas zawodnik kieleckiej drużyny.

Przemysław Mierzwa, bramkarz, który w 2007 roku sam zgłosił się do prokuratury i jako pierwszy zawodnik przerwał zmowę milczenia, był szykanowany za to, że nie chciał oddawać pieniędzy, które trenerzy zakładali za niego. - Nawet jak siedziałem na ławce, kazali mi płacić. Nie podobało mi się to, nie chciałem składać się na mecze, w których nie grałem i nie dostawałem premii. Andrzej W. powiedział mi, że moim obowiązkiem jest solidaryzować się z drużyną. Do dziś jestem mu winny 300 złotych - mówił śledczym bramkarz, obecnie grający w Motorze. - Po odejściu z Korony dziwnym trafem przez dwa lata nigdzie nie mogłem zagrzać miejsca. Dziękowano mi po podszeptach ze strony "życzliwych". Kto za tym stał? Jak odchodziłem z Korony, Andrzej W. ze złośliwym uśmiechem powiedział mi, że to dla mnie koniec kariery. Ten sam Andrzej W., który kiedyś serdecznie ściskał moją żonę, mówiąc, że zrobi ze mnie bramkarza na miarę ekstraklasy - mówi Mierzwa.

Do góry
#2836055 - 16/01/2009 04:40 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: taniak]
Stalion Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/10/2006
Postów: 2651
Skąd: Ruda Śląska
Originally Posted By: taniak
Jerzy Brzęczek doszedł dzisiaj do porozumienia z Górnikiem Zabrze w sprawie rozwiązania kontraktu za porozumieniem stron.


Tego nie wiedzialem. Jak przyszedl prawdziwy plejmejker byl z niego piwo . Ale wiek juz nie ten. Pora na mlodosc wink

Do góry
#2837892 - 16/01/2009 20:46 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: Stalion]
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
http://sport.onet.pl/0,1248675,1898570,wiadomosc.html

Claudio będziemy pamiętać!

Do góry
#2837928 - 16/01/2009 21:14 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: 19marcin08]
Rivaldinho Offline
+

Meldunek: 29/04/2004
Postów: 19495
Skąd: 比得哥ߠ...
Dzis w Poznaniu turniej halowy Remes Cup.
Bedzie mozna gdzies obejrzec te zawody ??
Macie jakies info odnosnie nastwienia druzyn, skladow itp.

Millenium wystawilo kursy.
Zabieram sie za rozkminienie tematu.. moze znajdzie sie cos wartego inwestycji grin

Do góry
#2837939 - 16/01/2009 21:26 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: Rivaldinho]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Turniej relacjonuje nsport:

Składy druzyn można zobaczyć tutaj
http://www.sport.pl/pilka/1,65050,6166254,Arena_dla_nowych_pilkarzy_Lecha.html

Do góry
#2837941 - 16/01/2009 21:27 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: drfocus]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947

Do góry
#2838003 - 16/01/2009 22:43 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: Rivaldinho]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Tu masz składy wszystkich ekip ->http://www.kkslech.com/index.php?id=news&function=show_all&no=1347

W zdecydowanej większości zimowe turnieje wygrywał Lech. W zeszłym roku "gospodarzy" pokonała drużyna Gwiazd po rzutach karnych.

Szkoda że w Lechu brakuje Stilica. Hala wydaje się być dla niego.

Do góry
#2839800 - 17/01/2009 15:01 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: kfjatek]
forty Offline


Meldunek: 14/05/2001
Postów: 30569
Skąd: Brama

Do góry
#2839806 - 17/01/2009 15:33 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: forty]
forty Offline


Meldunek: 14/05/2001
Postów: 30569
Skąd: Brama


Były gracz m.in. Legii Warszawa i piłkarskiej reprezentacji Polski Łukasz Surma oraz Serb Marko Bajić podpisali w piątek kontrakty na występy w Lechii Gdańsk - poinformował klub.
Surma, który ma 32 lata i na koncie 290 spotkań w polskiej ekstraklasie związał się z gdańskim klubem na półtora roku. Nowy pomocnik beniaminka piłkarskiej ekstraklasy występował w Wiśle Kraków, Ruchu Chorzów i stołecznej Legii, której był kapitanem i z którą zdobywał mistrzostwo Polski.

Po występach w Warszawie przeniósł się do Izraela a ostatnio grał w austriackiej Admirze Wacker Moelding

Marko Bajić urodził się w 1985 roku w Belgradzie, do jesieni związany był kontraktem z Górnikiem Zabrze, umowa została jednak rozwiązana. Serb w 23 meczach ekipy z Zabrza zdobył jedną bramkę, gra na pozycji pomocnika.

Do góry
#2840413 - 17/01/2009 23:08 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: forty]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
Co w Legii piszczy...

1) przedłużono kontrakt z Choto

2) dopinane są szczegoły nowej umowy z Radovicem ktory chce się związać z Legią 3letnią umową

3) sprawa sprowadzenia Krzynowka do Legii zależy już teraz tylko od dobrej woli Magatha , jeśli takowej nie będzie Krzynowek trafi dopiero w lipcu

4) Roger o przedłużeniu kontraktu z Legią "Roger: Wierzę, że się dogadamy" ... oby !!!

5) Kosecki w Legii !!! Oby osiągnął w piłce tyle co Romek - Ikona KONSTAńCIńSKICH TIFOSI wink


Do góry
#2843056 - 18/01/2009 22:57 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: forty]
taniak Offline
old hand

Meldunek: 27/11/2006
Postów: 1000
Skąd: Rybnik
Originally Posted By: forty
[URL=http://imageshack.us][/URL]

Marko Bajić urodził się w 1985 roku w Belgradzie, do jesieni związany był kontraktem z Górnikiem Zabrze, umowa została jednak rozwiązana. Serb w 23 meczach ekipy z Zabrza zdobył jedną bramkę, gra na pozycji pomocnika.



Bajić strasznie słaby grajek, kontrakt juz dawno powinien być rozwiązany wzmocnieniem to on dla Lechii raczej nie będzie. Taka ciekawostka że w meczu z Górnikiem na pewno nie zagra bo nie może wink

Do góry
#2848099 - 20/01/2009 03:19 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: mgr]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
Originally Posted By: mgr
Originally Posted By: mnk_CK
Originally Posted By: mgr
Taraś to świetny gość piwo Mało mamy takich w kraju.
Po czym to stwierdziłeś?


No..

wiesz..

widziałem go 10 sekund w migawce TVP i mi wpadł w oko.


laugh laugh laugh



dla tych co tak sie zachwycają tarasiewiczem >>>

Legia oficjalnie potwierdziła podpisanie 3-letniego kontraktu z 27-letnim pomocnikiem Śląska Wrocław Krzysztofem Ostrowskim, o czym informowaliśmy jako pierwsi. - Podpisaliśmy z zawodnikiem 3-letni kontrakt. Będzie on jednak ważny od nowego sezonu, kiedy dobiegnie końca jego obecna umowa z wrocławską drużyną - powiedział dyrektor sportowy Legii, Mirosław Trzeciak cytowany przez oficjalną witrynę klubową.

Tymczasem ze stażu w Arsenalu Londyn wrócił trener Śląska Wrocław Ryszard Tarasiewicz i wraz z nim wracają rządy silnej ręki. Cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu trener ostrzegł Ostrowskiego, że jeśli nie podpisze nowego kontraktu ze Śląskiem, wyląduje w rezerwach: &#8211; Jeżeli tego nie zrobi, to na pewno nie pojedzie z nami na obóz, podobnie jak to miało miejsce w przeszłości z Radosławem Janukiewiczem. Chociaż zawodnik na pewno w takiej sytuacji będzie chciał grać jak najlepiej, to taka sytuacja może być źle odbierana i nie mogę na to pozwolić. Dlatego lepiej ogrywać Marka Gancarczyka, Pawła Kowala czy Damiana Szydziaka. Gdyby Krzysiek miał odejść już teraz, to myślę, że nie za mniej niż 100 tysięcy euro - dodaje Tarasiewicz.

Nie wiadomo w tej sytuacji, czy Legia zdecyduje się zapłacić za Ostrowskiego i mieć go już teraz, czy też dostanie zawodnika po półrocznej banicji do niższych lig.


Dla mnie tarasiewicz to zwykła gnida i tak jak ktoś wtedy napisał gbur i prostak...zniszczyć zawodnika tylko dlatego że chce się rozwijać i przejść do wielkiego klubu

***ństwo...

Do góry
#2848145 - 20/01/2009 03:28 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: Legia]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Originally Posted By: McDziarz
Originally Posted By: mgr
Originally Posted By: mnk_CK
[quote=mgr]Taraś to świetny gość piwo Mało mamy takich w kraju.
Po czym to stwierdziłeś?





Dla mnie tarasiewicz to zwykła gnida i tak jak ktoś wtedy napisał gbur i prostak...zniszczyć zawodnika tylko dlatego że chce się rozwijać i przejść do wielkiego klubu


Nie bede bronił Tarasiewicza ani Ślaska bo niewiele mnie to obchodzi... ale wymień mi nazwiska zawodnikow ktorzy w ciagu ostatnich 5-10 lat rozwineli sie w Legii smirk

Aha piszac o wielkim klubie nie sprecyzowales czy chodzi o Manchester United , Barcelone , Juve czy też Bayern Monachium bo nie chce myslec ze miales na mysli ... laugh

Do góry
#2848335 - 20/01/2009 04:07 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: Inzaghi78]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
Originally Posted By: Inzaghi78
Originally Posted By: McDziarz
Originally Posted By: mgr
[quote=mnk_CK][quote=mgr]Taraś to świetny gość piwo Mało mamy takich w kraju.
Po czym to stwierdziłeś?





Dla mnie tarasiewicz to zwykła gnida i tak jak ktoś wtedy napisał gbur i prostak...zniszczyć zawodnika tylko dlatego że chce się rozwijać i przejść do wielkiego klubu


Nie bede bronił Tarasiewicza ani Ślaska bo niewiele mnie to obchodzi... ale wymień mi nazwiska zawodnikow ktorzy w ciagu ostatnich 5-10 lat rozwineli sie w Legii smirk

Aha piszac o wielkim klubie nie sprecyzowales czy chodzi o Manchester United , Barcelone , Juve czy też Bayern Monachium bo nie chce myslec ze miales na mysli ... laugh [/quote]



choćby Boruc Fabiański Kowalewski Mucha Roger Choto im raczej pobyt w Legii nie zaszkodził ...

Do góry
Strona 12 z 35 < 1 2 ... 10 11 12 13 14 ... 34 35 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, rafal08, pacyfista), 4065 gości oraz 15 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24777 Użytkowników
97 For i subfor
45104 Tematów
5591850 Postów

Najwięcej online: 5008 @ 08/09/2024 09:42