Strona 14 z 35 < 1 2 ... 12 13 14 15 16 ... 34 35 >
Opcje tematu
#2848954 - 20/01/2009 07:23 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: Legia]
s_LP Offline
old hand

Meldunek: 03/05/2006
Postów: 895
Originally Posted By: McDziarz

w Legii z takim kmiotem nikt nie będzie rozmawiał...


W Legii to się rzeczywiście rozmawia... shocked confused

Do góry
Bonus: Unibet
#2851002 - 20/01/2009 23:25 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: s_LP]
Stalion Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/10/2006
Postów: 2651
Skąd: Ruda Śląska
I Brzęczek być może bedzie grał w Polonii Bytom.

Do góry
#2854588 - 22/01/2009 04:02 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: Stalion]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
Don Leo jednak w Feyenoordzie?

"Selekcjoner reprezentacji Polski Leo Beenhakker wyraził w rozmowie z Voetbal International gotowość do podjęcia pracy w pogrążonym w kryzysie Feyenoordzie. Informacja o zainteresowaniu trenerem ze strony Portowców pojawiała się już wcześniej, być może jest więc coś na rzeczy.

Beenhakker miałby zostać tymczasowym trenerem (mówi się, że w czerwcu zastąpiłby go pracujący obecnie w NEC Nijmegen Mario Been) i dyrektorem technicznym.

Szkoleniowiec podkreślił w rozmowie z VI, że traktuje ten krok jako pomoc ukochanemu klubowi.

- Zawsze powtarzałem, że mam dwa kluby. Jeden w Madrycie i jeden w południowym Rotterdamie - przyznał Beenhakker.

Nie wiadomo co w takim wypadku byłoby z reprezentacją Polski. Czy szkoleniowiec chciałby pogodzić obie funkcje? Co na to PZPN?
"

Do góry
#2855860 - 22/01/2009 17:12 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: Hakan]
forty Offline


Meldunek: 14/05/2001
Postów: 30569
Skąd: Brama

Do góry
#2856195 - 22/01/2009 19:36 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: forty]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
Czy Legia wyda na transfer 300 biliardow dolarow ??? !!!

Świat wstrzymał oddech, kiedy okazało się, że Manchester City chce kupić Kakę za 150 milionów dolarów. Ta szokująca kwota robi się jednak śmieszna, gdy porównamy ją z pieniędzmi, które na najbliższy transfer zamierza wydać Legia Warszawa!


Z informacji napływających do nas z Zimbabwe wynika, że Legia w końcu przestała skąpić na transferach. Warszawianie są napaleni na zakup Evansa Chikwaikwai. "Super Express" sprawdził, ile kosztuje Afrykańczyk i wychodzi na to, że ten piłkarz jest wart... ponad 300 biliardów dolarów!!! Czyżby Legia miała pobić transferowy rekord wszech czasów?!


Mariusz Walter i Jan Wejchert, czyli właściciele Legii, to bardzo bogaci ludzie, regularnie plasujący się w czołówce najbardziej majętnych Polaków. Nawet ich nie byłoby jednak stać na Afrykańczyka, gdyby chodziło o 300 biliardów dolarów amerykańskich.

Na szczęście nie jest tak źle, bo to cena w dolarach z Zimbabwe. A w kraju tym panuje obecnie szalona inflacja. Dlatego licząc po kursie wolnorynkowym, wychodzi taka astronomiczna kwota.

- W naszych dolarach rzeczywiście cena za Chikwaikwai byłaby odstraszająca, ale spokojnie, chcemy za niego około 100 tysięcy dolarów amerykańskich. A nawet możemy zejść do 90 tysięcy - mówi "Super Expressowi" Wellington Toni, przedstawiciel klubu Njube Sundowns.

Republika Inflacji

Światowi ekonomiści nazywają ten kraj Republiką Inflacji. Zimbabwe pobiło wszelkie rekordy pod tym względem. Obecnie inflacja sięga 231 milionów procent w skali rocznej.

Przykładowe ceny w Zimbabwe:

145 tysięcy miejscowych dolarów - rolka papieru toaletowego
10 milionów dolarów - kilogram ziemniaków
30 milionów dolarów - kanapka w sklepie lub na stacji benzynowej
300 biliardów dolarów - król strzelców ligi Zimbabwe, proponowany Legii

Do góry
#2858962 - 23/01/2009 18:38 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: Legia]
taniak Offline
old hand

Meldunek: 27/11/2006
Postów: 1000
Skąd: Rybnik
Kilka lat temu piłkarz wracający z zagranicy bez większego wysiłku zostawał gwiazdą zespołu. Teraz jest o to zdecydowanie trudniej - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Damian Gorawski, który wiosną będzie występował w Górniku Zabrze.

Zdecydowany na powrót do Polski?
Damian Gorawski: - Tak, bo wiem, że to dobry moment na taką decyzję. Nasza liga jest coraz lepsza i gra w niej może być naprawdę sporym wyzwaniem. Wiem, co mówię, bo regularnie oglądam mecze polskiej ekstraklasy. Kilka lat temu piłkarz wracający z zagranicy bez większego wysiłku zostawał gwiazdą zespołu. Teraz jest o to zdecydowanie trudniej. Poprzeczka jest zawieszona bardzo wysoko. Pieniądze? Oczywiście, że wciąż są mniejsze. Dysproporcje nie są już jednak tak wielkie jak kilka lat temu, gdy przenosiłem się z Wisły Kraków do FK Moskwa. Zresztą, co mi z tych kilku złotych więcej, skoro stęskniłem się za rodziną.

Gorawski bedzie ostatnim transferem Górnika w tym okienku. I jeszcze ciekawostka odnośnie derbów z Ruchem na które jedziemy tylko w 2000 osób więc tak jak w zeszłym roku były Wielkie Derby Śląska (gdzie było 16 000 kibiców przyjezdnych) tak teraz jest to zwykły mecz ligowy. Pozdrawiam

Do góry
#2861988 - 24/01/2009 20:45 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: taniak]
Stalion Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/10/2006
Postów: 2651
Skąd: Ruda Śląska
http://sport.onet.pl/0,1248675,1903460,wiadomosc.html

Ciekawe co musi się stać, żeby cokolwiek się zmieniło..

Do góry
#2866132 - 26/01/2009 00:38 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: Stalion]
forty Offline


Meldunek: 14/05/2001
Postów: 30569
Skąd: Brama
Orange sponsorem I ligi

Już od najbliższej rundy wiosennej I liga zmieni nazwę na Orange Liga. Jest to związane z pozyskaniem sponsora dla tych rozgrywek. Firma Orange, która zdecydowała się zaangażować w rywalizację na zapleczu ekstraklasy, przekaże w najbliższym czasie kilka mln zł dla wszystkich klubów - donosi oficjalny serwis GKP Gorzów Wlkp.
W rundzie wiosennej do podziału między wszystkie zespoły uczestniczące w rozgrywkach trafi 1 mln zł. To oznacza, że każdy klub otrzyma ponad 50 tys. Ale to nie koniec. Drużyny zostaną bowiem zwolnione z opłat za delegatów i sędziów (warunkiem jest brak zaległości w opłatach dotychczas wnoszonych do Polskiego Związku Piłki Nożnej). To oznacza kolejne kilkadziesiąt tysięcy oszczędności dla każdego klubu.

W kolejnych sezonach Orange przekaże I-ligowcom 3 mln zł, które będą formą premii udziałowych dla klubów, które nieprzerwanie uczestniczą w rozgrywkach.

Są też dobre informacje dla kibiców. Od rundy wiosennej



Orange sponsorem I ligiOrange Liga będzie szerzej pokazywana w telewizji. Z każdej kolejki zostaną przeprowadzone dwie lub trzy transmisje. Ich obejrzenie będzie jednak wymagało zakupu specjalnego dekodera. TVP pokaże natomiast skróty z wszystkich spotkań każdej serii.

Podczas posiedzenia Piłkarskiej Ligi Polskiej, na którym zapadły powyższe rozstrzygnięcia, wybrano również nowego prezesa. Został nim sternik Widzewa Łódź, Marcin Animucki, który tym samym trafi do zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Do góry
#2869058 - 27/01/2009 00:34 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: forty]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
Szczot: od zera do milionera

Kiedyś Robert Szczot kosztował 5 tysięcy złotych. Teraz Górnik Zabrze wyłożył za skrzydłowego Jagiellonii Białystok aż 1.75 miliona zł - pisze "Przegląd Sportowy".

Świat zwariował, właśnie tak część piłkarskiego środowiska skomentowała transfer Roberta Szczota z Jagiellonii Białystok do Górnika Zabrze. Wszystko dlatego, że Ślązacy wyłożyli na ten zakup 1,75 mln zł. Aby mieć wyobrażenie o pełnych kosztach transakcji należy do tej kwoty dołożyć wysoką prowizję dla menadżera (około 220 tys. zł) i bajeczny kontrakt, nieoficjalnie mówi się o kwocie 40 tys zł miesięcznie brutto, dla samego piłkarza.

Zresztą w Zabrzu mają świadomość tego, że trochę przesadzili. Dokładnie o 30 procent, albo jak kto woli, pół miliona. Tak przynajmniej wynika z obliczeń dokonanych przez prezesa Jędrzeja Jędrycha.

- Ale na początku było zero - zwraca nam uwagę zawodnik. - W Lotniku Twardogóra, gdzie zaczynałem, trudno chyba byłoby mnie wycenić na więcej. Grałem tam w piłkę dla przyjemności.

Potem trafił do Śląska Wrocław &#8211; Mogłem się tam przenieść, bo tata wyłożył pięć tysięcy zł. i wykupił moją zawodniczą kartę z Lotnika.

Następnie był Łódzki Klub Sportowy i Jagiellonia Białystok. Podpisując kontrakt z Górnikiem nie bał się. - Kto nie ryzykuje ten zyskuje - przekonuje. - Zrobiłem ruch w dobrą stronę - kończy Szczot.
wp.pl

Do góry
#2869073 - 27/01/2009 00:43 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: Chaoz]
forty Offline


Meldunek: 14/05/2001
Postów: 30569
Skąd: Brama



.

Cytat:
- Zrobiłem ruch w dobrą stronę - kończy Szczot.


Szczot na pewno, ale Górnik.
Miał kilka niezłych meczy
Nie jest to Ktoś, za Kogo można dać takie pieniądze,

Do góry
#2869118 - 27/01/2009 01:17 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: forty]
Stalion Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/10/2006
Postów: 2651
Skąd: Ruda Śląska
Originally Posted By: forty

Szczot na pewno, ale Górnik.
Miał kilka niezłych meczy
Nie jest to Ktoś, za Kogo można dać takie pieniądze,


I niestety muszę się z tym zgodzić... smirk

Do góry
#2869296 - 27/01/2009 03:03 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: Stalion]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
Sparing: Dynamo Kijów 0-4 Legia !!!!


Legia Warszawa rozgromiła Dynamo Kijów aż 4-0 w sparingowym spotkaniu rozegranym w okolicach Marbelli. Do przerwy legioniści prowadzili 1-0 po golu Takesure Chinyamy. W drugiej części gry zdecydowanie przeważali i wbili rywalowi trzy kolejne gole. W 53. minucie po dośrodkowaniu Iwańskiego z rzutu rożnego głową strzelił Astiz. 13 minut później na 3-0 podwyższył Chinyama, a wynik w końcówce spotkania ustalił Miroslav Radović. Dynamo Kijów już 18 lutego zmierzy się w 1/16 Pucharu UEFA z Valencią.

Dynamo Kijów 0-4 (0-1) Legia Warszawa
0-1 - 17 min. Takesure Chinyama
0-2 - 53 min. Inaki Astiz
0-3 - 66 min. Takesure Chinyama
0-4 - 82 min. Miroslav Radović

Skład Legii: 1. Wojciech Skaba (46' Kostiantyn Machnowskij) - 25. Jakub Rzeźniczak (66' Inaki Descarga), 15. Inaki Astiz, 4. Dickson Choto, 14. Jakub Wawrzyniak (66' Tomasz Kiebowicz) - 32. Miroslav Radović, 16. Ariel Borysiuk (66' Tomasz Jarzębowski), 8. Maciej Iwański 8 (66' Piotr Giza), 6. Guerreiro Roger, 31. Maciej Rybus (66' Marcin Smoliński) - 19. Takesure Chinyama (69' Adrian Paluchowski)

Skład Dynama:
I połowa: 1. Aleksandr Szowkowskij - 30. Badr El Kaddouri, 17. Taras Michalik, 15. Pape Diakhate, 3. Betao - 5. Ognjen Vukojević, 4. Tiberiu Ghioanne, 14. Siergiej Krawczenko, 11. Roman Eremenko - 25. Artem Miłewski, 10. Ismael Bangoura
II połowa: 31 Stanisław Bohusz - 26. Andrij Nesmaczny, 6. Goran Sablić, 37. Ayila Yussuf, 2. Ołeh Dopiłka - 7. Carlos Correa, 19. Florin Cernat, 20. Ołeh Husiew, 70. Andriej Iarmolenko - 16. Maksim Szackich, 22. Artem Kraweć

Do góry
#2869306 - 27/01/2009 03:08 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: Legia]
mgr Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/09/2003
Postów: 17851
Skąd: Kraków
Ja rozumiem, że to półfinał Ligi Mistrzów, ale mogłeś jeszcze większymi literami to oznajmić laugh laugh laugh

A mówiąc serio, to ładny rezultat smile

Wisła wczoraj 1:1 z Basel.

Do góry
#2869341 - 27/01/2009 03:24 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: mgr]
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
Dokładnie, można to napisać normalnie i tak każdy zobaczy.
Jak już jesteśmy przy sparingach i mółwicie jak to Wasze drużyny ładnie grały z 'takimi' klubami to również..

ŁKS - Conkordia Piotrków 6:0

grin

Do góry
#2869389 - 27/01/2009 04:00 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: 19marcin08]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
Dobrych wieści z obozu Legii ciąg dalszy >>>

cieszy to że Rado kwapi się do podpisania nowego kontraktu i co budujące wszystko wskazuje na to że zwiąże się z Legią na kolejne 4 lata pomimo tego że w AEK oferowano mu wyższą gażę o 80 tys Euro netto rocznie !!!

Natomiast Roger deklaruje chęć podpisania 5cio letniego kontraktu oby się z nim dogadano w kwestiach finansowych bo to mimo wszystko gracz nietuzinkowy jak na polskie warunki!!!

Roger na pięć lat z Legią?!

Roger GuerreiroKończący się trening Legii z meleksów już oglądali Miroslav Radović i Roger Guerreiro. - Kiedy podpiszę kontrakt z Legią? Sam bym chciał to wiedzieć. Mam nadzieję, że jak wrócimy z Hiszpanii. Wszyscy mówią wokół o moim kontrakcie, a ja nic jeszcze nie podpisałem. Ale chcę zostać w Warszawie - mówi nam "Rado". W tym momencie, do rozmowy włączył się Roger. - Ja też zostaję w Legii i to na 5 lat. Tak wiem, że jedną ofertę odrzuciłem ale chyba będzie następna. Jestem dobrej myśli - mówi "Pereiro".

Końcówkę treningu Miroslav Radović obserwował z za siatki siedząc w jednym z meleksów i śpiewając serbskie przeboje. "Rado" od początku zgrupowania jest w doskonały nastroju, często nucąc sobie na głos piosenki. Trenerzy się śmieją, że Serb ma własną listę przebojów. - Skąd taki nastrój? Dobrze mi tutaj, mam nadzieję, że wkrótce podpiszę nową umowę z klubem. Mogłem przejść zagranicę na zasadzie prawa Webstera i nawet zarabiałbym lepiej. Ale pieniądze to nie wszystko. Trafiłbym do nowego kraju, gdzie nie znam ludzi, języka. Aklimatyzacja by trochę trwała. AEK to dobry klub, ale zdecydowałem się zostać w Legii - mówi nam Radović.

- Ja też zostaję w Legii - włącza się do rozmowy mówiąc po polsku Roger Guerreiro. - Zostaję i to na pięć lat!. - Ale jedną ofertę nowego kontraktu już odrzuciłeś - zagadujemy. - Tak, ale to nie oznacza końca negocjacji. Wierzę, że zostanę tu na dłużej - mówi "Pereiro".

- No to z taką pomocą w końcu pokażemy się w Europie. Musimy coś zrobić dobrego w pucharach bo z FK Moskwa nie wyglądało to dobrze. Byli do ogrania, ale my wtedy dopiero zaczynaliśmy łapać formę. Teraz będzie lepiej - kończy optymistycznie "Rado".

Do góry
#2869514 - 27/01/2009 05:14 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: Legia]
s_LP Offline
old hand

Meldunek: 03/05/2006
Postów: 895
Jablonec - Lech 2-1

Wszyscy ten wynik mają gdzieś :), nawet wyborcze nie dała na czołówkę jak to miało miejsce z efektownym zwycięstwem Legii.

Pierwszy wartościowy mecz, po którym będzie można cokolwiek powiedzieć Lech rozegra za miesiąc. Reszta trochę później.

Do góry
#2869548 - 27/01/2009 05:29 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: s_LP]
Stalion Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/10/2006
Postów: 2651
Skąd: Ruda Śląska
McDziarz laugh Ale litery. Każdy by to zauważył wink

Wynik ładny, godny pozazdroszczenia. Ale gdyby to nie był mecz towarzyski, tylko chociaż półfinał PU to byłoby coś ooo

Ciekawe czy Roger rzeczywiście zostanie, tak jak piszesz. A jeszcze ciekawsza może być jego ewentualna pensja w Legii wink



A jak o sparingach to:

W rozegranym w niedzielę meczu sparingowym, Górnik Zabrze pokonał III-ligową drużynę tunezyjską, FC Nabeul 2:0 (1:0). Zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale Piotr Madejski nie wykorzystał rzutu karnego.

FC Nabeul - Górnik Zabrze 0:2 (0:1)
0:1 - Jarka 45'
0:2 - Pitry (k.) 80'

W 68. minucie Piotr Madejski nie wykorzystał rzutu karnego.

Skład Górnika: Nowak (46' Laskowski) - Gancarczyk (46' Bonin), Banaś (60' Krotofil), Pazdan (46' Smirnovs), Magiera (46' Marciniak) - Szczot (60' Maciejewski), Strąk, Danch, Kołodziej (33' Furczyk), Pitry - Jarka (46' Madejski)


Wprawdzie drużyna gospodarzy nie jest mi znana, ale zwycięstwo to zwycięstwo laugh

Do góry
#2869610 - 27/01/2009 05:57 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: Legia]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Originally Posted By: McDziarz
Dobrych wieści z obozu Legii ciąg dalszy >>>

Natomiast Roger deklaruje chęć podpisania 5cio letniego kontraktu oby się z nim dogadano w kwestiach finansowych bo to mimo wszystko gracz nietuzinkowy jak na polskie warunki!!!
A zachce mu się znowu grać?

Do góry
#2869690 - 27/01/2009 06:44 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: kfjatek]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
W poniedziałek kontrakt z Jagiellonią Białystok podpisał Peruwiańczyk Michael Fidel Guevara Legua - informuje serwis jagiellonia.pl.

Urodzony w 1984 roku piłkarz związał się z Jagiellonią na 3,5 roku. Kontrakt ma jednak klauzulę umożliwiającą rozwiązanie go po zakończeniu rundy wiosennej.


REKLAMA Czytaj dalej



- Na pewno jestem tu jeszcze zbyt krótko, żeby wyznaczać sobie tak konkretne cele. Pewien jestem tylko tego, że będę mocno pracował na treningach, będę chciał pokazać się z jak najlepszej strony trenerowi - mówi Guevara.

W swoim kraju młody pomocnik nazywany jest następcą 70-krotnego reprezentanta Peru, Nolberto "Solanito" Solano (m.in. Newcastle United, AstonVilla). Nowy nabytek Jagi w latach 2002-2005 występował w drużynie Club Universitario de Deportes Lima i w tym okresie zagrał w 61 spotkaniach, zdobywając 7 bramek. Do końca 2008 roku grał między innymi w Union Huaral, a ostatnio w drużynie Universidad Cesar Aurich.

Guevara w 2002 roku świętował zdobycie tytułu mistrza Peru z drużyną Club Universitario de Deportes Lima. Ponadto nowy zawodnik żółto-czerwonych ma na koncie występy w młodzieżowych reprezezntacjach swojego kraju: U-17, U-20, U-23. Swego czasu był na testach w Ajaksie Amsterdam i Lens.

Piłkarz występuje na pozycji ofensywnego pomocnika. Może także grać na skrzydle. Jego pozyskaniem były zainteresowane też Arka Gdynia i Lecha Poznań.

Do góry
#2870167 - 27/01/2009 16:37 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: Chaoz]
mgr Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/09/2003
Postów: 17851
Skąd: Kraków
Ostrowski wypożyczony na pół roku do Widzewa.

Ależ kat z tego Tarasiewicza, co McDiarz?

Do góry
Strona 14 z 35 < 1 2 ... 12 13 14 15 16 ... 34 35 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (Kretol, alfa), 4061 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24777 Użytkowników
97 For i subfor
45104 Tematów
5591832 Postów

Najwięcej online: 5008 @ 08/09/2024 09:42