Strona 9 z 10 < 1 2 ... 7 8 9 10 >
Opcje tematu
#3427529 - 29/09/2009 01:53 Re: McDonald's vs Burger King [Re: Daramanian]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Originally Posted By: Daramanian
Originally Posted By: Szewa
W KFC też masz darmowe dolewki przecież smile

Przeciez to napisal tongue
Zeby kupić za 5zł a potem dolewać w BK tongue

Ok, zakręciłem się laugh

Do góry
Bonus: Unibet
#3427552 - 29/09/2009 02:06 Re: McDonald's vs Burger King [Re: Szewa]
zmarcin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/11/2003
Postów: 6743
Skąd: Canary Wharf, London
Originally Posted By: Szewa
Originally Posted By: Daramanian
Originally Posted By: Szewa
W KFC też masz darmowe dolewki przecież smile

Przeciez to napisal tongue
Zeby kupić za 5zł a potem dolewać w BK tongue

Ok, zakręciłem się laugh


Jeszcze raz:
laugh

Kupić w KFC kubek na dolewki i w KFC dolewać (z innych przegonią), a żarełko w BK smile

Do góry
#3427565 - 29/09/2009 02:12 Re: McDonald's vs Burger King [Re: zmarcin]
lelu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/11/2006
Postów: 3990
Skąd: ok. Lublina
Ja jak bralem dolewki (jakiego kolwiek napoju) w KFC to wszystko bylo tak rozcienczone z woda ze łojesu. Nawet... cola ;]

Do góry
#3427590 - 29/09/2009 02:20 Re: McDonald's vs Burger King [Re: lelu]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Originally Posted By: lelu
Ja jak bralem dolewki (jakiego kolwiek napoju) w KFC to wszystko bylo tak rozcienczone z woda ze łojesu. Nawet... cola ;]

Nie wiem jakie patenty stosują w KFC czy innych tego typu "instytucjach", ale jak pracowałem w knajpie w UK, to Colę i inne tego typu napoje dostawaliśmy w postaci syropu w 20 l kartonie i podłączaliśmy to do specjalnej aparatury, w której była gazowana woda i w efekcie dawało to produkt finalny. Kombinować przy tym za bardzo nie było można, więc nie wiem jak można to dodatkowo rozcieńczać. Jedyna możliwość, to trefny syrop smile

To samo z piwem. Do beczki podłączało się aparaturę pod ciśnieniem, co w ogóle uniemożliwiało jakiekolwiek rozcieńczenie.

Do góry
#3427599 - 29/09/2009 02:23 Re: McDonald's vs Burger King [Re: Szewa]
Szypii Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/01/2007
Postów: 3040
W Angli jak mi koleś nalał piwo w barze to cały blat oblał. Podobno tam tak leją do pełna tongue

Do góry
#3427601 - 29/09/2009 02:24 Re: McDonald's vs Burger King [Re: Szypii]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Bo tam pint kończy się praktycznie górą szklanki. Tak więc nawet jak nie rozleje Ci piwa nalewając go, to sam go rozlejesz niosąc go do stolika... wink

Do góry
#3427608 - 29/09/2009 02:27 Re: McDonald's vs Burger King [Re: Conrad]
tyson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/03/2008
Postów: 20624
te dolewki w kfc zabarwiona woda bez smaku, zreszta co sie dziwiwc inascej by zbankrutowali

Do góry
#3427631 - 29/09/2009 02:36 Re: McDonald's vs Burger King [Re: tyson]
zmarcin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/11/2003
Postów: 6743
Skąd: Canary Wharf, London
Wg mnie normalny smak ma pepsi czy ice tea.

Szkoda, że piwa u nas leją do 5/7 kufla i jeszcze je rozcieńczają frown

Do góry
#3427645 - 29/09/2009 02:41 Re: McDonald's vs Burger King [Re: zmarcin]
anfa_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/08/2006
Postów: 10735
Skąd: Lublin
do fajnego baru chodzisz jak Ci leją 5/7 tongue

zawsze mozna pic na lawce z pollitrowej puszki, jak chcesz mecz obejrzec to wynies sobie telewizor.

Do góry
#3427653 - 29/09/2009 02:43 Re: McDonald's vs Burger King [Re: zmarcin]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Ktoś mi powie jak to od strony technicznej wygląda w PL ? Bo jak już wspomniałem pracując w UK miałem do czynienia z beczkami tylko i wyłącznie pod ciśnieniem. Jeżeli ktoś próbowałby je otworzyć w inny sposób, niż podłączenie do aparatury, to niechybnie z tego piwa nic by nie zostało, jedynie efektowna erupcja złocistego napoju wink Jedyna możliwość jaką ja widzę, to rozcieńczenie piwa jeszcze przed wlaniem do beczki. Ale na to barmani wpływu już nie mają smile

Do góry
#3427695 - 29/09/2009 02:59 Re: McDonald's vs Burger King [Re: Szewa]
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Kumpel barman mi kiedyś opowiadał, że keg Tyskiego o tej samej pojemności jest sprzedawany w 3-4 różnych cenach w zależności od jakości piwa znajdującego się w beczce. I tak do spelun trafiają najtańsze kegi, a do dobrych lokali zazwyczaj te najdroższe. Domyślam się, że podobnie jest z innymi browarami.

Do góry
#3427698 - 29/09/2009 03:00 Re: McDonald's vs Burger King [Re: Szewa]
cantona7 Offline
addict

Meldunek: 23/03/2007
Postów: 596
Skąd: Gdańsk
Originally Posted By: Szewa
Ktoś mi powie jak to od strony technicznej wygląda w PL ? Bo jak już wspomniałem pracując w UK miałem do czynienia z beczkami tylko i wyłącznie pod ciśnieniem. Jeżeli ktoś próbowałby je otworzyć w inny sposób, niż podłączenie do aparatury, to niechybnie z tego piwa nic by nie zostało, jedynie efektowna erupcja złocistego napoju wink Jedyna możliwość jaką ja widzę, to rozcieńczenie piwa jeszcze przed wlaniem do beczki. Ale na to barmani wpływu już nie mają smile


Wydaje mi się, że w Polsce jest podobnie, a na pewno w tych lepszych klubach, pubach. W Gda na 100% masz piwo z beczki w autsajderze, intro, metro i parlamencie. W gorszych wolę kupić bro w butelce. A jeśli chodzi o dolewki Pepsi i innych gazowanych w np. KFC to jest tak jak w UK, jak pisalaś wcześniej, napoje rozcienczają z syropów, dlatego im się to opłaca i to bardzo;) Apropo to w niektórych Auchanach na galerii są restauracje bodajże Bistro Flunch i tam też są darmowe dolewki.

Do góry
#3427950 - 29/09/2009 04:44 Re: McDonald's vs Burger King [Re: cantona7]
lelu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/11/2006
Postów: 3990
Skąd: ok. Lublina
Prawda jest taka, ze piwa nie da sie rozcienczac, trzeba by niezle sie nakombinowac zeby to mialo jakikolwiek sens- beczka jest podcisnieniem i tak jak wspomnial Szewa, by to wszystko wystrzelilo wink.

Ale po prostu tak sie utarlo, ze mowimy 'rozcienczane', a tak naprawde to piwo.. i jak sie okazuje to nie tylko chyba wink sa gorszej jakosci.

W sumie ja tez przesadzailem mowiac (ale taki nawyk) ze rozcienczone. Ogolnie mialem na mysli, ze to nie smakuje nawet tak jak prawdziwy ice tea czy cola. Jakies substytuty, ale dolewki naprawde sa tragicznej jakosci wink
pozdr;)

Do góry
#3427981 - 29/09/2009 05:05 Re: McDonald's vs Burger King [Re: Goget]
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
Originally Posted By: Goget
Kumpel barman mi kiedyś opowiadał, że keg Tyskiego o tej samej pojemności jest sprzedawany w 3-4 różnych cenach w zależności od jakości piwa znajdującego się w beczce. I tak do spelun trafiają najtańsze kegi, a do dobrych lokali zazwyczaj te najdroższe. Domyślam się, że podobnie jest z innymi browarami.


Tez slyszalem podobnie, z tym ze ta gradacja zaczyna sie juz od butelek - tj. najlepsze piwo idzie do 0.33L, gorsze do 0.5L, a najgorsze do beczek.
Najwiekszy syf to zawsze jest lany na wszelkiego rodzaju plenerowych imprezach, festiwalach, itp. masowkach. Nikt mi nie wmowi, ze jest to chociazby to samo piwo co w butelce.

Co do dolewek, to jest to standard w cywilizowanych krajach - chociaz nie wiem po ch... komu jeszcze dolewka do pol-litrowego kubka - mam wypic litr coli bo jest za darmo confused Oczywiscie w PL beda zrec w jednym miejscu, a refilla robic w KFC albo w pieciu korzystac z jednego kubka. Nic dziwnego, ze nigdzie w kraju nie uswiadczysz menu lunchowego na zasadzie szwedzkiego stolu - nikomu sie to nie oplaca bo rodacy nie dosc, ze nazra sie jak swinie to jeszcze w reklamowce jedzenie wyniosa "na pozniej" laugh

Do góry
#3428035 - 29/09/2009 05:43 Re: McDonald's vs Burger King [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
bolo_lacznik Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/12/2004
Postów: 6382
Goget i Wychowany_Na_Nalewce : jak to piwa gorsze lepsze i najlepsze ? zawsze mi sie zdawalo ze idzie ten sam browar (bo niby co ? maja robic rozne rodzaje ?) ew to o czym piszecie to wg mnie moze byc kwestia swiezosci .
Kiedys tez mi ktos mowil ze jak dla "TESCO" ktos robi browar (o nazwie tesco) to jest dokladnie to samo co leje do butelek/puszek pod swoim logo bo zwyczajnie nie oplaca sie robic tanszego browaru majac to co jest
-- zeby bylo na temat to wczoraj na lotnisku na Bemowie byly wyscigi na 1/4mili i lataly laski wynajete przez burger kinga i pod tym wzgledem leje on na glowe kobity pracujace w McD grin

Do góry
#3428045 - 29/09/2009 05:47 Re: McDonald's vs Burger King [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Originally Posted By: Wychowany_Na_Nalewce
Nic dziwnego, ze nigdzie w kraju nie uswiadczysz menu lunchowego na zasadzie szwedzkiego stolu - nikomu sie to nie oplaca bo rodacy nie dosc, ze nazra sie jak swinie to jeszcze w reklamowce jedzenie wyniosa "na pozniej" laugh


I już przypomina mi się sytuacja z Anglii sprzed 2-3 lat laugh

W Pizza Hut był bufet w określonych godzinach za 5f, gdzie można było jeść do woli pizzę i sałatki + pepsi z dolewką oczywiście grin Co robili rodacy ? Jeden płacił, czterech wpier...ło, aż kelnerki nie wyrabiały się z donoszeniem pizzy na bufet laugh Wieś jakich mało. Czesi potrafili się zachować, Węgrzy potrafili się zachować, wszyscy inni potrafili się zachować, tylko chłopaki znad Wisły musieli robić czarny PR pozostałym Polakom laugh Najlepsze było przelewanie pepsi do plastikowych butelek "na później", jak już wspomniał WNN laugh

Do góry
#3428064 - 29/09/2009 05:56 Re: McDonald's vs Burger King [Re: Szewa]
oki Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 03/12/2005
Postów: 1603
Skąd: Luton/Bydgoszcz
Originally Posted By: Szewa
Originally Posted By: Wychowany_Na_Nalewce
Nic dziwnego, ze nigdzie w kraju nie uswiadczysz menu lunchowego na zasadzie szwedzkiego stolu - nikomu sie to nie oplaca bo rodacy nie dosc, ze nazra sie jak swinie to jeszcze w reklamowce jedzenie wyniosa "na pozniej" laugh


I już przypomina mi się sytuacja z Anglii sprzed 2-3 lat laugh

W Pizza Hut był bufet w określonych godzinach za 5f, gdzie można było jeść do woli pizzę i sałatki + pepsi z dolewką oczywiście grin Co robili rodacy ? Jeden płacił, czterech wpier...ło, aż kelnerki nie wyrabiały się z donoszeniem pizzy na bufet laugh Wieś jakich mało. Czesi potrafili się zachować, Węgrzy potrafili się zachować, wszyscy inni potrafili się zachować, tylko chłopaki znad Wisły musieli robić czarny PR pozostałym Polakom laugh Najlepsze było przelewanie pepsi do plastikowych butelek "na później", jak już wspomniał WNN laugh


wez nic nie mow bo bylem obserwatorem podobnego zjawiska laugh
a co do rozcienczania, to bylem ostatnio na Majorce, i tez przy hotelowym barze wydawalo mi sie ze piwa sa znacznie "slabsze" niz te ktore kupowalem w sklepie smile

Do góry
#3428077 - 29/09/2009 06:06 Re: McDonald's vs Burger King [Re: oki]
lucart Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/02/2009
Postów: 4001
Skąd: violet hill
jesli chodzi o kegi to nie ma możliwosci kombinowana przy obecnych kegach ewentualnie moze być piwo po terminie i bedzie ch***we w smaku ale pozatym to to samo piwo keg kegowi rowny chyba ze cos podczas produkcji spie****lą tongue

Do góry
#3428112 - 29/09/2009 06:50 Re: McDonald's vs Burger King [Re: Szewa]
zmarcin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/11/2003
Postów: 6743
Skąd: Canary Wharf, London
Originally Posted By: Szewa
Originally Posted By: Wychowany_Na_Nalewce
Nic dziwnego, ze nigdzie w kraju nie uswiadczysz menu lunchowego na zasadzie szwedzkiego stolu - nikomu sie to nie oplaca bo rodacy nie dosc, ze nazra sie jak swinie to jeszcze w reklamowce jedzenie wyniosa "na pozniej" laugh


I już przypomina mi się sytuacja z Anglii sprzed 2-3 lat laugh

W Pizza Hut był bufet w określonych godzinach za 5f, gdzie można było jeść do woli pizzę i sałatki + pepsi z dolewką oczywiście grin Co robili rodacy ? Jeden płacił, czterech wpier...ło, aż kelnerki nie wyrabiały się z donoszeniem pizzy na bufet laugh Wieś jakich mało. Czesi potrafili się zachować, Węgrzy potrafili się zachować, wszyscy inni potrafili się zachować, tylko chłopaki znad Wisły musieli robić czarny PR pozostałym Polakom laugh Najlepsze było przelewanie pepsi do plastikowych butelek "na później", jak już wspomniał WNN laugh


A dlaczego?

Bo jest za darmo laugh
Ot Polacy wink

Do góry
#3428118 - 29/09/2009 07:02 Re: McDonald's vs Burger King [Re: bolo_lacznik]
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Originally Posted By: bolo_lacznik
Goget i Wychowany_Na_Nalewce : jak to piwa gorsze lepsze i najlepsze ? zawsze mi sie zdawalo ze idzie ten sam browar (bo niby co ? maja robic rozne rodzaje ?


W tych największych browarach robią po kilka marek piw jednocześnie. Myślę, że dla nich to żaden problem zrobić również kilka rodzajów tej samej marki, używając innych proporcji czy gorszej jakości składników.

Jakieś wytłumaczenie musi być, że to samo piwo smakuje inaczej w różnych lokalach, a właściciele nie mają dostępu do zawartości kega.

Do góry
Strona 9 z 10 < 1 2 ... 7 8 9 10 >

Moderator:  Biszop, rafal08 

Kto jest online
7 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, Sensei, 11kera11, akagi, forty, alfa, Sony), 3828 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24778 Użytkowników
105 For i subfor
50931 Tematów
5788004 Postów

Najwięcej online: 5410 @ 06/10/2024 14:47