Ok, to policzymy do końca 

 Kursy podane w ofercie się nie zmieniają i jeżeli liczymy realny kurs to proporcjonalnie pomniejszamy kurs na faworyta i drugiego zawodnika. Uwaga: te obliczenia mają zastosowanie TYLKO dla zakładu z 1 zdarzeniem, dla zakładów wielozdarzeniowych są to inne proporcje, bardziej korzystne dla gracza. Rozważmy 2 przypadki, najpierw dla kursu na faworyta czyli 1.60:
a) gdy wygrana nie przekracza 2280zł
  - kurs realny u buków internetowych 17.60/11 = 1.60
  - kurs realny u naziemnych  15.84/11 = 1.44
  - kurs realny z dopłatą 14.40/11 = 1.31
b) gdy wygrana przekracza 2280 zł
  - kurs realny u buków internetowych 3520/2200 = 1.60
  - kurs realny u naziemnych  2851.20/2200 = 1.296 
  - kurs realny z dopłatą 2592/2200 = 1.178
Teraz policzmy to samo gdy stawiamy na Hewitta, kurs 2:
a) gdy wygrana nie przekracza 2280zł
  - wygrana u buków internetowych 11*2.00 = 22.00
    kurs realny: 2.00
  - wygrana u naziemnych  11*2.00*0.9= 19.80
    kurs realny: 19.80/11 = 1.80
  - wygrana z dopłatą 10*2.00*0.9 = 18.00
    kurs realny: 18/11 = 1.636
b) gdy wygrana przekracza 2280zł
  - wygrana u buków internetowych 2200*2.00 = 4400.00
    kurs realny: 2.00
  - wygrana u naziemnych  2200*2.00*0.9= 3960 - 10%podatku daje 3564 zł,
    kurs realny: 3564/2200 = 1.62
  - wygrana z dopłatą 2000*2.00*0.9 = 3600 - 10%podatku daje 3240 zł,
    kurs realny: 3240/2200 = 1.472
Podsumowując kursy realne na oba wyniki:
a) gdy wygrana nie przekracza 2280 zł
                        "1"     "2"
  buki internetowe     1.600   2.000
  buki naziemne        1.440   1.800   
  naziemne z dopłatą   1.310   1.636
b) gdy wygrana przekracza 2280 zł
                        "1"     "2"
  buki internetowe     1.600   2.000
  buki naziemne        1.296   1.620   
  naziemne z dopłatą   1.178   1.472