Strona 32 z 149 < 1 2 ... 30 31 32 33 34 ... 148 149 >
Opcje tematu
#3482537 - 28/10/2009 23:45 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: polskignom]
onda Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/05/2004
Postów: 11946
Skąd: Kalisz
Originally Posted By: polskignom
Originally Posted By: El_Darro

Szersze poparcie na pewno nie jest możliwe. Głupszych zawsze jest więcej niż mądrzejszych.


Nastepny smirk
Ale zenujacy popis UPR-anych mozgow przy okazji godnej politowanie propozycji PO.


Wracam i widzę mojego ulubieńca od czasu olimpiady w Pekinie ooo.
Obiecałem sobie zero polemiki z Tobą - to słowa dotrzymuję...chociaż korci napisać coś o nozycach , uderzeniu i stole...

Do góry
Bonus: Unibet
#3482541 - 28/10/2009 23:47 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: onda]
Bombej22 Offline
old hand

Meldunek: 28/10/2004
Postów: 777
w swietle projektu ustawy, wszyscy jestesmy przestepcami, wszyscy pojdziemy do pierdla.

Do zobaczenia we Wronkach.
We Wronkach przynajmniej maja internet, bedzie mozna pograc.

Do góry
#3482544 - 28/10/2009 23:48 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Scout_]
marcholt Offline
enthusiast

Meldunek: 02/06/2004
Postów: 348
Scout - sam bym tego lepiej nie napisał.

Od siebie dodam tylko tyle: pozostaje mieć nadzieję i/lub modlić się, by do uchwalenia tego idiotyzmu nie doszło. Bo jeśli dojdzie, to owszem, być może kiedyś KE i ETS pomogą, ale zanim to się stanie, miną być może lata, przez które będziemy albo pozbawieni możliwości robienia tego, co lubimy i co jest dla nas ważne, albo niejeden posmakuje kontaktów z "wymiarem".

Do góry
#3482566 - 28/10/2009 23:59 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: onda]
buszmen Offline


Meldunek: 17/06/2003
Postów: 6411
Skąd: Toruń
Ja tam nie wierzę w najbardziej czarny scenariusz, ale i tak twierdzę, że najmniej ciemnemu daleko jest od bieli.

Sytuacja zapewne się pogorszy. Osobiście nie gram na automatach, ale w żadnym razie nie widzę przyczyn, aby je likwidować - ktoś chce grać, jego sprawa. Znam takich, którzy są na spotach na plusie - po prostu dopisało szczęście. Równie dobrze możemy nie sprzedawać zdrapek, zakazać totolotka i w ogóle wszystkiego. Tak sobie myślę, czy jeżeli można coś wygrać w Chipsach i ktoś kupi z tego względu 2 paczki, to nie jest już czasem hazardzistą.

Druga sprawa. Opodatkowanie naziemnych. I tutaj też osobiście, jak i pewnie większość na forum zdecydowanie gram mało. Argumenty wiadome. Nie jest też do końca prawdą to co piszecie, że z 1,85 zrobi się 1,35. To przy singlach, ale dla dziadków i nie dziadków od tasiemców, dużych combo te 25% to nie będzie życiowa tragedia. Oni sobie dorzucą jedną pozycję do 10 innych za 1,25 i mają zwrot. Dlatego tak zupełnie ziemniaki nie padną.

Ale padną jako miejsce, gdzie można coś poważnie wysłać. Skurczy nam to rynek. To nic, że mało przydatna jego część. Tu zdarzają się czasem wiry kursowe i nawet mimo 10% i wysokiej marży raz na jakiś czas opłacało się coś wysłać. A teraz?

Jak to będzie z netem, to nie wiem. Monitorować się raczej nie da(nie opłaca), poza tym prawo międzynarodowe też może wystraszyć PO(gdyby je złamali, dostaliby z lewej strony - swoją drogą dziwię się, że na tym politycznym pustkowiu nie zabierze głosu pozostałość po dawnej UW. W tym aspekcie mogliby mówić akurat rozsądnie). Skoro nie da się monitorować, to nie da się też chyba opodatkować - no bo jak? Gramy przecież na Malcie czy Giblartarze, a tam tych podatków nie ma. No to tak jakby płacić w Niemczech polską akcyzę za benzynę etc. A skoro nikt nie będzie monitorował wpływów(swoją drogą przecież są przez pośrednika), no to też nie będzie z tego powodu żadnego hałasu.

Ale w całej sprawie najbardziej drażni mnie jedno. Ta cała nagonka. Teksty w mediach o "konieczności zahamowania patologii", peany na cześć Tuska - że świetna konferencja, że prawdziwy odważny "mąż stanu" niemal. Ludzie, komentatorzy zachwycają się prezencją nie widząc przy tym zupełniej niekompetencji oraz durnoty wprowadzanego pomysłu(że o urąganiu obywatelskim wolnościom nie wspomnę). To wszystko jest jakieś chore, jeszcze postulat o aklamacji w Sejmie. Tak jakbyśmy dyskutowali nie na temat hazardu, a zakazu jazdy po pijaku czy innej oczywistości. Dramat, intelektualny dramat rządzących elit i komentatorów politycznych. Na tej pustyni są tylko drobne przebłyski.

Jeszcze czekam, jak powiążą to z ustawianiem meczów... I dopiero zacznie się nagonka na 102.

Do góry
#3482573 - 29/10/2009 00:01 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: marcholt]
VanessaAtalanta Offline
newbie

Meldunek: 09/09/2009
Postów: 32
ciekawe czemu sie nie zabiora za np brokerów jak przykladowo
www.admiralmarkets.pl - ESTONSKI
www.xtb.pl-POLSKI
w pierwszym przypadku wiekszosc osob nie placi belkowego a w 2 xtb wysyla do US deklaracje

wg mnie jest jeden racjonalny pomysł na to by gracze byli zadowoleni wprowadzic licencje dla bookow i niech ci licencionowani bookmacherzy niech wysylaja deklaracje podetkowe od zyskow rocznych 20% mozna ostatecznie zaplacic

Do góry
#3482584 - 29/10/2009 00:04 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: marcholt]
popik Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 08/08/2009
Postów: 2185
Skąd: Amsterdam
Mam dość Tuska i reszty jego pandy pierdzącej w stoliki. Człowiek chapie jak murzyn aby żyć na jakimś tam poziomie a te durnie z góry zabierają mu ostatnie przyjemności. Najbardziej mnie bawi to, że gdy są plany jakieś nowej ustawy to ciągle jest powtarzana ta sama rymowanka że w większości krajów UE jest tak samo ale że Unia tego wymaga, przepraszam bardzo a kiedy doczekamy się płac na poziomie Unii, kiedy doczekamy się systemu ratownictwa na poziomie Unii i tak dalej i tak dalej, zamiast wziąsc sie z roboty i podwyzszac standard zycia Polakow to wola znow im zycie utrudnic. Jak tak dalej pojdzie to doczekamy sie czasow kiedy Donald bedzie nam wyliczal na co ma isc nasza ciezko zarobiona wyplata, jestem ciekaw czy jesli doszloby do afery Piwnej to tez zablokowaliby nam picie piwa np. Czeskiego. A wracajac do wczorajszej konferencji to dziwne ze Tusk jakos tak spokojnie obszedl sie jesli chodzi o Totalizator, przeciez osoba ktora ma zylke hazardzisty to rowniez jest wstanie wszystko przegrac na Lotku a historii takich bylo mnostwo, brak slow, zawiodlem sie na Tusku i juz nigdy na niego nie zaglosuje bo nie wiadomo co mu jeszcze do lepka wpadnie.

Do góry
#3482595 - 29/10/2009 00:10 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: popik]
mazik Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/04/2008
Postów: 1769
Ja tylko czekam na programy typu "Loża prasowa" , "Drugie śniadanie mistrzów" gdzie "fachowcy" będą sie wypowiadać nt hazardu internetowego, ale będzie ubaw laugh

Do góry
#3482602 - 29/10/2009 00:14 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: mazik]
GaloGalo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/04/2006
Postów: 4168
A ja wam powiem, że mnie z tego wszystkiego to się aż odechciało grać i od wczoraj praktycznie nic nie postawiłem bo nie potrafię się nad tym wszystkim skupić.

Do góry
#3482604 - 29/10/2009 00:16 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: GaloGalo]
mazik Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/04/2008
Postów: 1769
Coś w tym jest GaloGalo, ja np chciałem se obstawić długoterminówki w NBA, ale zrezygnowałem..

Do góry
#3482608 - 29/10/2009 00:19 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: mazik]
IL RE Offline
member

Meldunek: 21/05/2009
Postów: 199
Skąd: ŁTŻ Łódź
a ja wcale nie czekam, znów kilku wybranych durniów będzie robiło teatr do napisanego już scenariusza. Jeden gra złego a drugi dobrego wujka

Do góry
#3482609 - 29/10/2009 00:20 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: mazik]
AdrBet Offline
enthusiast

Meldunek: 22/08/2007
Postów: 374
Grześ widać jako takie pojęcie ma bo długo działał w sporcie więc wie, że to będzie ze stratą dla wszystkich.
"Tusku" idzie na prezydenta dlatego chce pokazać jaki z niego mąż opatrznościowy i on ukróci i pokaże, że hazard bee...
Jednak gdy ta ustawa trafi pod obrady w takim kształcie, że będzie reprezentować założenia o których on wczoraj mówił, to byle jaki ekspert prawa wspólnotowego ją zje. Przecież to kompletny bez sens. Eh, trzeba było zostać politykiem. Dobra uciekam na mecz Skry, paru buków ma go online więc nacieszę się graniem live póki można wink

Do góry
#3482622 - 29/10/2009 00:30 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: AdrBet]
petre11 Offline
addict

Meldunek: 23/08/2004
Postów: 679
Skąd: Warszawa
zobaczcie na radiozet.pl jak Schetyna myślał ze jeszcze nie jest na antenie i na pytanie Olejnik czy da się zablokować hazard w internecie powiedział nie.
Bez paniki polski sport jest zbyt uzależniony od firm bukmacherskich żeby to nagle przeciąć

Do góry
#3482639 - 29/10/2009 00:42 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: petre11]
artbledo Offline
old hand

Meldunek: 08/03/2003
Postów: 801

za chwilę na Trójce o wczorajszych rewelacjach Tuska ...

Do góry
#3482653 - 29/10/2009 00:49 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Conrad]
Kane1910 Offline
addict

Meldunek: 15/11/2003
Postów: 543

Do góry
#3482666 - 29/10/2009 00:57 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: AdrBet]
Karlo Offline
journeyman

Meldunek: 29/04/2005
Postów: 98
Originally Posted By: AdrBet
Jednak gdy ta ustawa trafi pod obrady w takim kształcie, że będzie reprezentować założenia o których on wczoraj mówił, to byle jaki ekspert prawa wspólnotowego ją zje. Przecież to kompletny bez sens.


Warto poczekać
Dopiero w przyszłym tygodniu prawnicy mają zbadać zgodność projektu tej ustawy z prawem UE.
Ten projekt pisany był w bardzo dużym pośpiechu i nawet nie dokonano żadnych analiz (zarówno prawnych jak i finansowych).

PISowi nie do końca podoba się ta ustawa. Prawdopodobie będą domagać się powstania "policji hazardowej", która będzie zwalczała szarą strefę w hazardzie.

Do góry
#3482678 - 29/10/2009 01:03 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: artbledo]
Moonchild Offline
enthusiast

Meldunek: 06/10/2007
Postów: 251
Originally Posted By: artbledo

za chwilę na Trójce o wczorajszych rewelacjach Tuska ...

Pół słowa nie było o e-hazardzie. Jedynie napomknęła pani redaktor, że kluby mogą stracić na reklamach, ale nikt nie zakumał za zbytnio, że to sie wiąze z bukami internetowymi. Nie mają na ten temat zielonego pojęcia.

Do góry
#3482742 - 29/10/2009 01:18 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Moonchild]
onda Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/05/2004
Postów: 11946
Skąd: Kalisz
http://fakty.interia.pl/polska/news/premier-zapowiedzial-teraz-urzednicy-maja-problem,1388988

jak zwykle - palnął idiota głupotę - teraz zacznie się tłumaczenie...

Do góry
#3482754 - 29/10/2009 01:21 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: bohem]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: bohem
Panowie, nie kłóćcie się proszę o UPR/PiS/PO, bo rozmywacie temat.

zastanówmy się, co możemy zrobić z dzisiejszym projektem.


Szczerze? Najlepiej zrobić coś (oczywiście legalnego), co zwróci uwagę mediów, także tych zagranicznych.

Może jakaś kilkudziesięciu/kilkuset osobowa pikieta pod... Brytyjską Ambasadą w Warszawie... z prośbą o interwencję. smile Najlepiej coś z humorem aby akcja pozytywnie wypadła w mediach.

Do góry
#3482770 - 29/10/2009 01:25 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Kane1910]
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Cytat:
Tusk zapowiedział "ostateczne cięcie", urzędnicy pytają się "jak"

Wczoraj premier zapowiedział "ostateczne cięcie" w sprawie hazardu w Polsce. Jednym z pomysłów jest wyplenienie hazardu z internetu. Jak się jednak okazuje, łatwiej powiedzieć niż zrobić. Dopiero dzisiaj urzędnicy zastanawiają się jak się do tego zabrać - informuje RMF FM.
Rząd chce częściowo zdelegalizować hazard w Polsce. Ma to zapewnić projekt ustawy, który rząd kieruje do Sejmu. Jeden z zapisów ma dotyczyć hazardu w internecie. Premier nakazał, urzędnicy muszą, co jednak nie jest takie proste. Pracownicy kancelarii premiera zgłosili się do MSWiA z pytaniem jak kontrolować internetowy hazard - informuje RMF FM.

Z tym może być jednak bardzo ciężko, bo jak twierdzą eksperci, walka z hazardem internetowym jest tak samo ciężka jak z piractwem komputerowym. Krzysztof Król z Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji mówi RMF FM, że "takie wysiłki można by porównać do starań międzynarodowych firm o zastopowanie piractwa w internecie". Według niego, nawet potężne amerykańskie koncerny filmowe i muzyczne sobie z tym nie radzą, więc jak ma sobie poradzić nasz rząd, dysponujący o wiele mniejszymi środkami.

- Kontrolować hazard w Internecie to porywać się z motyką na słońce - mówi Król dla RMF FM.


Otworzą flaszkę (a potem drugą, trzecią), pokombinują te dwa tygodnie, a na koniec stwierdzą to co my i pan Król.

Jeszcze się może okazać, że ta cała sprawa wyjdzie nam na dobre, bo w końcu ktoś się na poważnie bukami netowymi zainteresował. A jak już Tusek z koleżkami dojdą do wniosku, że zakaz to najgorszy z możliwych pomysłów, to się jeszcze doczekamy legalizacji. Chociaż większe prawdopodobieństwo, że uciszą się w tej sprawie jak pisiaki swego czasu i zostanie po staremu - zakaz, którego nikt nie egzekwuje.

Najrozsądniejsze co mogliby zrobić to wydać oficjalne pozwolenie na grę w europejskich bukach i umożliwić ludziom rozliczanie się z urzędem skarbowym.

Wiele osób (w tym ja) chętnie by podatek (ale nie haracz) zapłaciło od zysków na koniec roku. Buki przesyłały by jedynie pocztą historię gry z ostatniego roku, jako dokumentację.

A że ktoś by wykazał za mało albo nie wykazał wcale ? To można od razu pozamykać wszystkie firmy prywatne, bo wałki w zeznaniach podatkowych to normalka i sami politycy doskonale o tym wiedzą z własnego doświadczenia.

Do góry
#3482775 - 29/10/2009 01:26 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: onda]
mercedes Offline
member

Meldunek: 21/01/2006
Postów: 116
to zenada Panowie .I tak wlasnie przez niudolnych politykow kompromitujemy sie w Europie.

Do góry
Strona 32 z 149 < 1 2 ... 30 31 32 33 34 ... 148 149 >




Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (Kretol, alfa), 4061 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24777 Użytkowników
97 For i subfor
45104 Tematów
5591832 Postów

Najwięcej online: 5008 @ 08/09/2024 09:42